Technika wolności emocjonalnej (EFT)

Technika wolności emocjonalnej (EFT)

w techniki

Technika wolności emocjonalnej (EFT) jest alternatywną metodą leczenia bólu fizycznego i stresu emocjonalnego. Nazywa się również tappingiem lub psychologiczną akupresurą. Poprzedni felieton „Afirmacje”, jeśli został zrozumiany i przyjęty, spowoduje przyjęcie i tego felietonu, gdyż tapping to również afirmacja, rozszerzona o opukiwanie punktów meridianowych. Ludzie stosujący tę technikę wierzą, że opukiwanie ciała może przywrócić równowagę w systemie energetycznym i leczyć ból. Według jego twórcy, Gary’ego Craiga , zakłócenie energii jest przyczyną wszystkich negatywnych emocji i bólu. EFT to doskonała technika kwantowa, która szczyci się fenomenalnymi rezultatami.

Technika wolności emocjonalnej (EFT)Technika wolności emocjonalnej (EFT) – Obserwacja:

Podobnie jak akupunktura, EFT koncentruje się na punktach południkowych /gorących punktach energii/, aby przywrócić równowagę energetyczną organizmowi. Przywrócenie tej równowagi energetycznej łagodzi objawy, które mogły wywołać negatywne doświadczenia lub emocje. W oparciu o medycynę chińską punkty meridianowe są uważane za obszary, przez które przepływa energia ciała. Ścieżki te pomagają zrównoważyć przepływ energii w celu utrzymania zdrowia. Każda nierównowaga może wpływać na chorobę. Akupunktura używa igieł do wywierania nacisku na te punkty energetyczne. EFT wykorzystuje stukanie opuszkami palców w celu wywarcia nacisku, a poprzez niego wpływu. Opukiwanie EFT można podzielić na pięć kroków. Jeśli masz kilka problemów, można powtórzyć sekwencje, aby rozwiązać wszystkie problemy i zmniejszyć lub wyeliminować intensywność negatywnych uczuć.

Technika wolności emocjonalnej (EFT) – Działania:

1. Zidentyfikuj problem

Najpierw należy zidentyfikować w sobie problem lub to czego się boimy. To punkt skupienia podczas tappingu.

2. Sprawdź intensywność początkową

Ustawiamy poziom odniesienia intensywności. Poziom intensywności jest oceniany w skali od 0 do 10, gdzie 10 oznacza najgorszy /największy/. Po zidentyfikowaniu obszaru problemu ustawiamy poziom intensywności. Poziom intensywności jest oceniany w skali od 0 do 10, gdzie 10 oznacza najgorszy /największy/. Ustalenie punktu odniesienia pomaga monitorować postępy po wykonaniu całej sekwencji EFT.

3. Konfiguracja

Przed tappingiem ustalamy frazę np. „Nawet jeśli mam ten /strach lub problem/, głęboko i całkowicie akceptuję siebie”, „Nawet jeśli choruję, głęboko i całkowicie akceptuję siebie”, „Chociaż jest mi smutno, że jestem chory, głęboko i całkowicie akceptuję siebie”. Jednakże na sieci są sesje na konkretne problemy/ sprawy, a tam frazy są już z góry nadane.

4. Sekwencja tappingu EFT

Sekwencja opukiwania EFT to metodyczne opukiwanie końców dziewięciu punktów meridianowych. Istnieje 12 głównych meridianów, które odzwierciedlają każdą stronę ciała i odpowiadają organom wewnętrznym. EFT koncentruje się głównie na tych dziewięciu:

  • punkt karate (KC): południk jelita cienkiego,
  • czubek głowy (TH): południk zarządzający,
  • brew (EB): południk pęcherza moczowego,
  • strona oka (SE): południk pęcherzyka żółciowego,
  • pod okiem (UE): południk żołądka,
  • pod nosem (ONZ): południk zarządzający,
  • podbródek (Ch): południk centralny,
  • początek obojczyka (CB): południk nerki,
  • pod pachą (UA): południk śledziony.

Rozpoczynamy od punktu karate, jednocześnie recytując trzykrotnie swoją frazę konfiguracyjną. Następnie opukujemy siedem razy każdy kolejny punkt, przesuwając się w dół ciała w następującej rosnącej kolejności: brew, strona oka, pod okiem, pod nosem, podbródek, początek obojczyka, pod pachą. Po punktu pod pachą kończy sekwencję na szczycie punktu głowy. Opukując wznoszące się punkty, recytuj przypomnienie, aby skupić się na problematycznym obszarze. Recytuj frazę przy każdym opukiwaniu. Powtórz sekwencję dwa lub trzy razy.

5. Sprawdź intensywność

Na koniec sekwencji oceń swój poziom intensywności w skali od 0 do 10. Porównaj swoje wyniki z początkowym poziomem intensywności. Jeśli nie osiągnąłeś 0, powtarzaj ten proces, aż do skutku.

Technika wolności emocjonalnej (EFT) – Podsumowanie:

EFT to druga po afirmacji skuteczna metoda rozwiązywania problemów. Skuteczność tappingu EFT jest bardzo wysoka. EFT to alternatywna terapia akupresurowa stosowana w celu przywrócenia równowagi zakłóconej energii. To skuteczne leczenie lęku, depresji, bólu fizycznego i bezsenności, ale także rozwiązywanie problemów miłosnych, finansowych i dowolnego problemu życia. Ponadto jest bardzo przyjemne i szeroko rozpropagowane na YouTube, gdzie znajdziemy odpowiedni dla naszego przypadku tapping.

PS. Ludziom wydaje się, że pomoże im medytacja. Jeśli wybrałeś bycie szczęśliwym przy EFT, medytacja jest zbędna. – August Witti

_____
#EFT