Najtrudniej poznać samego siebie

Tego jeszcze nie grali

Tego jeszcze nie grali

w innowacyjnie/polsko/zdrowotnie

Tego jeszcze nie grali. Obecnie już każdy … wie, że silne gospodarki węglem, ropą i gazem stoją. Węgiel to jedno z tańszych źródeł energii elektrycznej, ciepłowniczej, grzewczej, także jedno z niszczycielskich źródeł zanieczyszczenia. Wiadomo, smog, hałdy, odpady, wszystko trujące. I proszę, oto przychodzą nam z pomocą nasze kochane konopie.

Tego jeszcze nie graliTego jeszcze nie grali

Otóż wyobraźcie sobie, że można, od tak, zmniejszyć emisję zanieczyszczeń i CO2 z elektrowni, elektrociepłowni, ciepłowni węglowych poprzez dodawanie biomasy konopnej do węgla podczas spalania. Ta technologia zmniejsza emisję siarki o 40%. Dzięki temu możemy zmniejszyć znacznie emisję zanieczyszczeń, możemy też zacząć wykorzystywać gorsze gatunki węgla, wpływając na ich emisję siarki. Kolejnym krokiem ku lepszemu może być bio-węgiel, całkowicie zastępujący węgiel, który znamy, a cechujący się minimalną, prawie zerową emisją siarki. Tutaj chyba nikomu nie trzeba tłumaczyć, zwłaszcza, że cena byłaby znacznie, znacznie mniejsza.

Bio-węgiel obecnie robi się z drewna. Wiadomo lasy, koszt, praca, trud. Jak się okazuje konopie, a w zasadzie ich łodygi, cechuje większa zawartość celulozy miedzy 57-77%. W drewnie ta zawartość jest między 38-49%. Gdyby zastosować masową uprawę konopi, dajmy na to na odłogach i ugorach, zbierać 2-3 razy do roku, bo tak rośnie, odżywiać przy tym, napowietrzać, spulchniać i nawozić ziemię, tak jak to się dzieje przy uprawie konopi, może wreszcie by ten ktoś zaczaił, że uprawa konopi to skarb, to antracyt, to czarne złoto, czyste powietrze i zdrowa czarna ziemia.

Świat masowo uwalnia konopie /dekryminalizuje/, ba, wspiera je w badaniu ich użyteczności i możliwości. Legalizacja to już norma, ale zaczyna się popularyzacja, bo warto. To co można zrobić, do czego użyć, gdzie wykorzystać konopie powala swoją ilością, masą, a przede wszystkim jakością. Ta roślina nie jest święta, bo leczy, ona jest święta, bo bez niej człowiek nie potrafi istnieć, aby być w miarę w zgodzie z naturą. Ta roślina w dużej mierze potrafi odbudować to, co zniszczyliśmy w każdej dziedzinie życia.

PS. Nie dziwię się systemowi, bo to system. Dziwię się ludziom, którzy ten system podtrzymują.

______
#Konopie

najnowsze z innowacyjnie

Jak nie pracować?

Jak nie pracować?

Jak nie pracować? Wielu z nas interesuje to zagadnienie, jednak niewielu się
Koherencja Ziemi

Koherencja Ziemi

Koherencja Ziemi, czyli spójność jest dosyć dużym naukowym zagadnieniem. Dotyczy wzajemnego powiązania
Świat jest hologramem

Świat jest hologramem

Świat jest hologramem. Odwieczne pytanie „Skąd pochodzimy – dokąd zmierzamy” wydaje się
Translate »
idź do góry