Najtrudniej poznać samego siebie

Tego jeszcze nie grali

Tego jeszcze nie grali

w innowacyjnie/polsko/zdrowotnie

Obecnie już każdy … wie, że silne gospodarki węglem, ropą i gazem stoją. Węgiel to jedno z tańszych źródeł energii elektrycznej, ciepłowniczej, grzewczej, także jedno z niszczycielskich źródeł zanieczyszczenia. Wiadomo, smog, hałdy, odpady, wszystko trujące. I proszę, oto przychodzą nam z pomocą nasze kochane konopie.

Tego jeszcze nie grali.


Tego jeszcze nie graliOtóż wyobraźcie sobie, że można, od tak, zmniejszyć emisję zanieczyszczeń i CO2 z elektrowni, elektrociepłowni, ciepłowni węglowych poprzez dodawanie biomasy konopnej do węgla podczas spalania. Ta technologia zmniejsza emisję siarki o 40%. Dzięki temu możemy zmniejszyć znacznie emisję zanieczyszczeń, możemy też zacząć wykorzystywać gorsze gatunki węgla, wpływając na ich emisję siarki. Kolejnym krokiem ku lepszemu może być bio-węgiel, całkowicie zastępujący węgiel, który znamy, a cechujący się minimalną, prawie zerową emisją siarki. Tutaj chyba nikomu nie trzeba tłumaczyć, zwłaszcza, że cena byłaby znacznie, znacznie mniejsza.

Bio-węgiel obecnie robi się z drewna. Wiadomo lasy, koszt, praca, trud. Jak się okazuje konopie, a w zasadzie ich łodygi, cechuje większa zawartość celulozy miedzy 57-77%. W drewnie ta zawartość jest między 38-49%. Gdyby zastosować masową uprawę konopi, dajmy na to na odłogach i ugorach, zbierać 2-3 razy do roku, bo tak rośnie, odżywiać przy tym, napowietrzać, spulchniać i nawozić ziemię, tak jak to się dzieje przy uprawie konopi, może wreszcie by ten ktoś zaczaił, że uprawa konopi to skarb, to antracyt, to czarne złoto, czyste powietrze i zdrowa czarna ziemia.

Świat masowo uwalnia konopie /dekryminalizuje/, ba, wspiera je w badaniu ich użyteczności i możliwości. Legalizacja to już norma, ale zaczyna się popularyzacja, bo warto. To co można zrobić, do czego użyć, gdzie wykorzystać konopie powala swoją ilością, masą, a przede wszystkim jakością. Ta roślina nie jest święta, bo leczy, ona jest święta, bo bez niej człowiek nie potrafi istnieć, aby być w miarę w zgodzie z naturą. Ta roślina w dużej mierze potrafi odbudować to, co zniszczyliśmy w każdej dziedzinie życia.

PS. Nie dziwię się systemowi, bo to system. Dziwię się ludziom, którzy ten system podtrzymują.

______
#Konopie

najnowsze z innowacyjnie

Koherencja Ziemi

Koherencja Ziemi

Koherencja Ziemi, czyli spójność jest dosyć dużym naukowym zagadnieniem. Dotyczy wzajemnego powiązania
Świat jest hologramem

Świat jest hologramem

Świat jest hologramem. Odwieczne pytanie “Skąd pochodzimy – dokąd zmierzamy” wydaje się
Fizyka kwantowa w pigułce

Fizyka kwantowa w pigułce

Fizyka kwantowa w pigułce, pięknie podany i napisany artykuł, felieton, zestawienie, nie
Translate »
idź do góry