Najtrudniej poznać samego siebie

THC - gwoli wyjaśnienia

THC – gwoli wyjaśnienia

w zdrowotnie/prawdziwie/topowo

THC – gwoli wyjaśnienia. Marihuana to suszone i czasem sfermentowane kwiatostany (niejednokrotnie z niewielką domieszką liści) żeńskich roślin konopi (Cannabis sativa) zawierające substancje psychoaktywne z grupy kannabinoli, działające agonistycznie na receptory kannabinoidowe, podobnie jak anandamid – ludzki endogenny kannabinoid. Za działanie psychotropowe marihuany odpowiada głównie tetrahydrokannabinol (THC) oraz inne kannabinoidy. Kannabinoidy występują w mleku matki i powodują u dziecka uczucie głodu oraz wywołują proces rozwoju.

THC - gwoli wyjaśnienia

THC – gwoli wyjaśnienia

Skoro kannabinoidy typu THC występują w mleku matki, to czy można w ogóle twierdzić, że są narkotykiem i szkodzą? To pytanie w zasadzie retoryczne i na marginesie. W mleku matki kannabinoidy pełnią podstawową funkcję stymulowania apetytu u niemowląt, ale również pomagają uspokoić i zrelaksować dziecko. Nie są jednak obecne w mieszankach spożywczych dla niemowląt, co sprawia, że te ostatnie są o wiele mniej odżywcze od mleka matki. Jak widać, działają wszechstronnie i na różnych płaszczyznach u nowonarodzonego człowieka.

Kannabinoid THC, czyli tetrahydrokannabinol to główna substancja psychoaktywna konopi indyjskich. THC uśmierza ból, niweluje nudności i pomaga w leczeniu depresji, a w zasadzie ją całkowicie ulecza – “Okruchy depresji”. Ale to nie wszystko. Ogromne spektrum działania kannabinoidów opisane zostało w felietonie “Konopie mają boską moc”. A THC to tylko jeden z 60 aktywnych składników roślin konopi. Anandamid – jeden z psychoaktywnych kannabinoidów naturalnie występujących w organizmach żywych, ma wyraźny wpływ na nasz nastrój, sen, pamięć czy apetyt. Podobnie jest z opioidami (morfina, heroina), które mają swoje naturalne odpowiedniki (endorfiny). Zatem substancje aktywne marihuany “imitują” naturalnie występujące u człowieka endokannabinoidy.

THC – gwoli wyjaśnienia – Podsumowanie:

Wbrew popularnej negatywnej opinii szeregującej marihuanę w grupie narkotyków, dowiedziono, że THC ma bardzo pozytywny wpływ na komórki mózgowe, chroni je przed uszkodzeniami spowodowanymi stanem zapalnym czy stresem oksydacyjnym. Mało tego, THC stymuluje neurogenezę, czyli proces powstawania nowych komórek mózgowych, a dodatkowo odbudowuje synapsy /połączenia międzykomórkowe/. Ostatnimi czasy spotykamy się z coraz większą ilością pozytywnych, sprawdzonych i udowodnionych opinii na temat THC i w ogóle marihuany. Jakim więc prawem się nam tego zabrania? Ano – biznes is biznes – a cannabis nie dosyć, że jest naturalne i spektakularnie leczy, to jeszcze rośnie w każdych warunkach i wszędzie. Zastanówcie się!

PS. Zaskoczeniem jest więc niewiedza i popularne opinie wśród nieuków, których niestety większość, że marihuana z THC to narkotyk. Któż jest tak szalony, a zarazem niedouczony, aby tak w ogóle twierdzić?

_____
#THC

 

najnowsze z zdrowotnie

Życie jest popieprzone

Życie jest popieprzone

Życie jest popieprzone. Nie można się przejmować bzdurami, a przecież sami je
Budowanie samoświadomości

Budowanie samoświadomości

Budowanie samoświadomości. We współczesnym, stresującym, nowoczesnym życiu łatwo jest biernie reagować na
Bo mogę

Bo mogę przecież

“Bo mogę przecież” to temat przemyśleń osobistych. Co tak naprawdę znaczy dla
Translate »
idź do góry