Najtrudniej poznać samego siebie

To co zostało rozdzielone

To co zostało rozdzielone

w oświecenie/kwantowo/prawdziwie

To co zostało rozdzielone. Nie było by żadnych kłopotów ze zrozumieniem siebie, gdyby nie fakt, że żyjemy w schizofrenicznym świecie, ciągłej pogoni informacyjnej, nie rozumiejąc ni w ząb z tego, co wokół nas się dzieje. I nieustannie myślimy o tym.

To co zostało rozdzielone

To co zostało rozdzielone

Nieustannie też bronimy swoich racji, swojego zdania, swojej pozycji, jakby to cokolwiek znaczyło. Wywyższamy się pseudo wiedzą, doświadczeniami, jakby miały one jakieś znaczenie. Mają, o tyle, ile wnoszą, nic ponad to.

Otóż nic z tego, co sobie myślimy, nie ma znaczenia. Myśli to … siedlisko tzw. zła. Dlaczego? Bo bez myśli nic złego się nie wydarza. Bo gdy brak myśli, pojawia się głos serca. I najważniejsze – nasze myśli są błędne, bo wysnute na podstawie błędnych założeń. A te od zarania są błędne.

Bo bez myśli nie cierpisz, nie roztrząsasz, nie wałkujesz, nie bzdurzysz i przede wszystkim nie wymyślasz, czyli konfabulujesz. Nie czujesz też bez myśli, bo nie myślisz, że cię coś boli i że jesteś nieszczęśliwy.

Okazuje się, że wszystkie nasze choroby wywodzą się z myśli. Zatem wszyscy jesteśmy niespełna rozumu skoro chorujemy, cierpimy, zamiast żyć i się cieszyć. Tworzymy nieustannie swoje życie, takie jakie ono jest, zamiast takie jakie chcemy aby było.

Zatem, kto tworzy, to nasze życie. My? Czy ktoś za nas? Skoro każdy chce być kochany i szczęśliwy, to dlaczego większość cierpi? Ano dla tego, że żyjemy w schizofrenicznym świecie. Wspomnieć tu muszę o Jacku Kardaszewskim od znajomości z którym dostrzegłem tą schizofrenię życia.

Ale schizofrenia życia nie wynika z obiektywnej przyczyny, że ktoś, lub coś nam kazało cierpieć, zmusiło nas do tego, rozkazało. Nie ma tak łatwo. To my sami, nieustannie popadając w myśli, popadamy w cierpienie. Bo rozmyślamy. A o czym? O tym co było? A co przeoczamy? To co jest – czyli życie.

Tu nie ma o czym rozmyślać. Jest tu i teraz, jest życie, jest robota, są cele, marzenia, jest swada i zachłanność, ale życia, nie dostatku, bo dostatku nie zabierzesz wszędzie, a wspomnienia tak, miłość tak, radość tak, spełnienie tak. To jest to, czego chcesz – więc żyj, a nie kłam, że cierpisz, bo nie cierpiałbyś gdybyś nie chciał.

PS. Bujać to my, nie nas 🙂

_____
#Mysli

najnowsze z oświecenie

Prawa boskie

Prawa boskie

Prawa boskie, to prawa rządzące naszym wszechświatem. To podstawa duchowości. Bez tych
10 krótkich pytań

10 krótkich pytań

10 krótkich pytań – Zadam ci kilka krótkich pytań. OK? Otóż, aby
12 cech pasji

12 cech pasji

12 cech pasji. Pasja nie wiedzieć czemu kojarzy się z pracą. Pasja
Translate »
idź do góry