Najtrudniej poznać samego siebie

Torqway i wszystko jasne

w motoryzacyjnie/polsko/topowo

Zaskoczenie moje chyba nigdy nie będzie mieć końca, zwłaszcza jeżeli chodzi o pomysły i idee jakie przyświecają ludziom. Często zastanawiam się co jest nie tak ze społeczeństwem, które jeździ samochodem na siłownię, aby trenować na rowerku stacjonarnym albo śmiga podnosząc ciężary, a ziemia zaniedbana leży odłogiem. Jednak Torqway’a rozumiem, proszę posłuchać, …

Torqway i wszystko jasne!

Torqway i wszystko jasneTorqway’em można jeździć do pracy, załatwiać sprawy, które załatwiane samochodem byłyby utrudnione, można po wielu godzinach pracy wsiąść i jechać, a że Torqway napędzany jest manualnie albo inaczej ręcznie, to ruch wprawdzie zminimalizowany, ale zawsze jest i to dosyć szybki. Przed laty pewne polskie małżeństwo zobaczyło na ulicy Segway’a, dla niewtajemniczonych to pojazd jednoosobowy, na którym się stoi, napędzany elektrycznie. Mąż, konstruktor i budowniczy maszyn, dostrzegł w tym urządzeniu szansę na biznes. Zastąpił silnik elektryczny, mechanicznym i stworzył coś, czego jeszcze nie było. Zasada jest prosta, poruszanie pionową dźwignią do przodu jak i do tyłu powoduje ruch obrotowy kół, na których się stoi. Stojąca pozycja ciała, czyli naturalna, powoduje, że w trakcie napędzania pojazdu pracuje całe ciało, wszystkie mięśnie, a szczególnie mięśnie rąk, a nie nóg jak w przypadku roweru. Zatem Torqway jest wspaniałą alternatywą dla rowerów, a już na pewno dla siłowni, o wiele lepszą, gdyż ćwiczymy na świeżym powietrzu.

Biorąc pod uwagę, że wielu ludzi, w taki czy inny sposób ma utrudnione chodzenie, a mimo wszystko chce wychodzić na spacery, to Torqway daje taką możliwość, wprost rewelacyjną i w pełni polecaną. Podstawa pojazdu, na której stoimy, podzielona została na dwie części, przednią – statyczną i tylną – sterującą. Gdy naciśniemy prawą piętą – skręcamy w prawo, gdy lewą to w lewo, dzięki czemu Torqway jest bardzo zwrotny i co ważniejsze – intuicyjny. Porusza się również nie ślamazarnie, bo do 12 km/h, czyli dwa razy szybciej niż chodem, a hamowanie odbywa się rozpychając dźwignie na zewnątrz, co też jest odruchem naturalnym. Cena 3936 zł jednak zabija, chociaż biorąc pod uwagę ceny rowerów MAD Bicycles, o których pisałem poprzednio, to Torqway jest dwa razy tańszy. Szefową firmy Torqway z Torunia jest Pani Beatą Paszke-Sobolewska.

PS. Jedzie kowboj Machalasem :D.

________
#Torqway

najnowsze z motoryzacyjnie

Proszę Państwa, oto Ryś

Proszę Państwa, oto Ryś

Kolejnego wskrzeszenia kultowego polskiego auta, po Warszawie, Polonezie i Syrence, doczekał się

Game Over Cycles

Game Over Cycles … to nazwa, która przykuła mój wzrok. Uwielbiam grunge,
Koniec Dynamiki Newtona

Koniec Dynamiki Newtona

EmDrive Roger’a Shawyer’a, to cichy i niezwykle wydajny silnik “odrzutowy”, w którym
Milion aut w 10 lat

Milion aut w 10 lat

Zaciekawiły mnie dwie sprawy związane z motoryzacją polską. Pierwsza to miejski samochód
Tankowanie co cztery lata

Tankowanie co cztery lata

Tankowanie co cztery lata. Polak, Miłosz Kostrzewski stworzył koncepcję auta, które ładuje
Translate »
idź do góry