Tracimy oddech

Tracimy oddech

w prawdziwie/świadomie/zdrowotnie

Tracimy oddech. Obecny czas to czas olbrzymich zmian. Zmiany zachodzą w rezonansie Ziemi, w jej magnetyzmie, na Słońcu w postaci wybuchów słonecznych, co wpływa na nasz magnetyzm i w końcu w nas samych. Zmiany zachodzą w ludzkiej budowie i psychice. Uczucie przytłoczenia jest dla nas paraliżujące. Nakłania nas do postawy ucieczki lub ukrycia się przed tym, co sprawia, że ​​czujemy się niekomfortowo i bezbronnie. Zatracamy poczucie naszej kontroli. Wszystko wymyka się nam z rąk. Również oddech z nas ulatuje.

Tracimy oddechTracimy oddech

My, ludzie, jesteśmy zaprogramowani tak, aby chronić się przed „zagrożeniem”. Kiedy czujemy się przytłoczeni lub zagrożeni, nasze ciała wkraczają w tryb przetrwania. To zwykła reakcja umysł-ciało, biologiczna i psychologiczna. Ta obrona służy nam tylko chwilowo, ale na dłuższą metę zamienia się w niezdrowe mechanizmy radzenia sobie i objawia się w fizycznych dolegliwościach i ciągłym stresie. Ten stres pociąga nas w stany chorobowe, a w rezultacie ku końcowi życia. Organizm, gdy nie radzi sobie na dłuższą metę z zagrożeniami – wyłącza się, a my umieramy.

Prawidłowe oddychanie wcale nie jest proste. Tylko małe dzieci /do 3-4 roku życia/ oddychają prawidłowo. Później nasz organizm zatraca tę naturalną zdolność. Większość z nas nie potrafi oddychać pełną piersią. Nabieramy powietrza płytko, prawie nie używając przepony. Nasz organizm otrzymuje wówczas za mało tlenu i szybciej się męczy. Pojawia się uczucie znużenia, ból głowy, rozdrażnienie. Zaś długotrwały głód tlenowy prowadzi do spadku sprawności intelektualnej, obniżenia odporności i może być przyczyną chorób układu oddechowego, pokarmowego, krążenia. Skóra szybciej się starzeje. Aby poprawić swe zdrowie, trzeba praktykować świadome oddychanie.

O tym co można zrobić, już wielokrotnie pisałem, ale przede wszystkim należy sobie uświadomić, że najprawdopodobniej nie umiemy prawidłowo oddychać. I jeśli ktoś ma swoje zdrowie na uwadze, pora się tematowi przyjrzeć.

Co to jest bezdech?

Bezdech to termin używany do opisania spowolnionego lub zatrzymanego oddechu. Może dotyczyć osób w każdym wieku, a jego przyczyna zależy od rodzaju bezdechu. Występuje zwykle podczas snu. Nieleczony bezdech może prowadzić do problemów z sercem i mózgiem z powodu braku tlenu. Bezdech występuje, gdy drogi oddechowe zostają zablokowane lub gdy mózg nie wysyła sygnału do oddychania. Przyczyna bezdechu jest bezpośrednio związana z rodzajem bezdechu, ale i ze stresem, który zbyt często blokuje oddech, wyzwalając pierwotne reakcje obronne.

Tracimy oddech – Podsumowanie:

Zatem czas najwyższy na ćwiczenia świadomego oddechu, bo jak wspomniałem, do tej pory do oddechu zmuszało nas życie /do XX wieku/ – pracą, chodzeniem, witalnością i spędzanym czasem na zewnątrz. XX wiek przyniósł zmianę, życie stało się mniej męczące, mamy mniej ruchu. A obecnie przybyły nam ograniczenia Covid. A każda tzw. kwarantanna to zamach na życie ludzkie. Stres temu także nie pomaga. Można się spodziewać większej ilości zachorowań i zgonów.

PS. Od oddechu zaczynamy, na braku oddechu kończymy. – August Witti