Najtrudniej poznać samego siebie

TTIPowe morowe powietrze w 10 krokach

TTIPowe morowe powietrze w 10 krokach

w europejsko/polsko/prawdziwie

TTIPowe morowe powietrze w 10 krokach. Umowa TTIP w 10 krokach. Negocjowana pomiędzy Unią Europejską a USA, obejmie także Polskę, o ile nie wystąpimy z UE. TTIP czyli Transatlantic Trade and Investment Partnership – Transatlantyckie Partnerstwo w dziedzinie Handlu i Inwestycji, ma otworzyć rynki po obu stronach Atlantyku i dać szansę drobnym przedsiębiorcom. Ale jednocześnie będzie to rezygnacja UE z suwerenności doktrynalnej, regulacji praw i norm żywnościowych.

TTIPowe morowe powietrze w 10 krokach

TTIPowe morowe powietrze w 10 krokach

To, o czym się nie mówi, czyli TTIP, zgromadziło już ponad 2,6 miliona przeciwników w UE. Czechy zgromadziły 116% wymaganej liczby, Włochy 113%, Austria 628%, Wielka Brytania 747%, Niemcy 1684%, a w Polsce cisza. Ci nieliczni którzy się cokolwiek orientują zebrali 41% oczekiwanych głosów. Przysłowie „Polak mądry po szkodzie” może znów święcić triumfy. Omówmy TTIP w paru krokach.

1. Negocjowane są sprawy cywilizowanej ludzkości, ale obrady są tajne

Po ACTA to kolejny przykład łamania demokracji w UE – „o nas, bez nas”. A TTIP może stać się nadrzędnym aktem prawnym obowiązującym w Unii, zatem przeciwdziałanie tym praktykom jest naszym obowiązkiem, skoro nie chcemy popaść już całkiem w niewolę.

2. Ponoć chodzi o wprowadzenie niskich ceł

Cła pomiędzy UE a USA są już wystarczająco niskie i obniżenie ich nie przyniesie już żadnych korzyści. Chodzi tutaj o zgoła co innego, o wpływ korporacji na państwa oraz demokrację w tych państw

4. TTIP zagrożeniem dla usług

ach, a raczej jej zlikwidowanie i zniesienie środków ochrony rynku.

3. TTIP zwiększy zysk korporacji

Konkurencja i konkurencyjność firm jest dobra, ale dla krajów silnych, które chronią swój rodzimy biznes. Krajowy biznes to miejsca pracy i zatrudnienia, bez nich trudno mówić o konkurencyjności.

Jeżeli przestaniemy chronić nasz biznes i usługi, to korporacje będą zawsze chciały wymusić korzystne dla siebie rozwiązania. Usługi publiczne takie jak edukacja, ochrona zdrowia, woda, prąd, gaz, transport – są łakomym kąskiem dla korporacji, a co za tym idzie zagrożone.

5. Ograniczenie praw pracowniczych

W jaki sposób będziemy samodzielnie decydować o ochronie osób w miejscu pracy, czy ochronie środowiska, skoro wprowadzając konkurencyjność musimy zgodzić się na obniżenie kosztów. A jak prywatne firmy ograniczają koszty?

6. Investor-state dispute settlement (inwestor przeciwko państwu)

Państwo w przypadku przegranego sporu będzie musiało wypłacić wielomilionowe odszkodowania korporacjom. Zrobi to z budżetu kosztem szkół, szpitali, dróg i kolei w naszym kraju.

7. Zagrożeniem dla standardów żywnościowych – GMO

UE już musi się godzić na uprawę roślin modyfikowanych genetycznie. W USA nie ma obowiązku oznaczania żywności wyprodukowanej przy użyciu GMO, tym samym te produkty trafią na rynek Unii.

8. Spadek ochrony przed substancjami chemicznymi zagrażającymi zdrowiu człowieka, szkodliwymi dla środowiska

Standardy Europejskie różnią się od amerykańskich. Przykładowo w UE jest 1300 substancji zakazanych w przemyśle kosmetycznym, w USA tylko 2. Jeżeli dopuścimy „równoważność” produktów nie ma najmniejszych szans na utrzymanie europejskich norm i zasad.

9. Ochrona danych osobowych w Europie to priorytet, w USA niekoniecznie

Na tych dwóch kontynentach panują zupełnie różne standardy ochrony prywatności. Dla Europejczyka ochrona danych osobowych to prawo podstawowe, w Ameryce zaś prawo nie gwarantuje ochrony danych, zatem dla korporacji to bariera, która musi zostać zlikwidowana.

10. Na TTIP miały skorzystać wielodzietne rodziny

Ale o tym argumencie już dawno KE zapomniała i nie powtarza go zupełnie. Cicho, sza.

TTIPowe morowe powietrze w 10 krokach – Podsumowanie:

Komu zatem TTIP ma służyć skoro nie społeczeństwu. Prawda coraz bardziej staje się wyraźna, że nikogo nie obchodzi dobro społeczne, ludzkie, ważna jest tylko kasa korporacji, które i tak rządzą już większością świata. Zatem TTIPowe morowe powietrze w 10 krokach, może być zagrożeniem.

PS. Ten, kto się boi, jest niewolnikiem.

______
#TTIP

najnowsze z europejsko

Blackout świata

Blackout świata

Blackout świata – Żyjemy w bardzo ciekawych czasach. W całym cywilizowanym świecie
Gesara i Nesara

Gesara i Nesara

Gesara i Nesara – Zaczęło się lata temu w Stanach Zjednoczonych. Gdy
Translate »
idź do góry