Najtrudniej poznać samego siebie

Ucho igielne

Ucho igielne

w prawdziwie

Ucho igielne – tam, gdzie nie ma rozwoju, nie ma życia, a tam gdzie nie ma miłości, nie ma rozwoju duchowego. Istnieją różne etapy i sposoby rozwoju. W niektórych przypadkach ten rozwój jest pośredni i stopniowy. Gdy nie zdajemy sobie sprawy z możliwości rozwoju wewnętrznego, wówczas wzrost dostrzegamy stosunkowo późno. I to zawsze wówczas, gdy znajdujemy się w stanie zwiększonej świadomości. Gdy zatrzymamy rozwój, ustaje jego manifestacja /świat nie będzie sprzyjał/. Natomiast poprzez pracę samoposzukiwawczą otwierają się większe poziomy zrozumienia. To dzięki nim prawda dociera do nas i wrzuca nas na głębszy poziom rozwoju i miłości.

Ucho igielneUcho igielne

Ludzie często wierzą, że jest jakiś proces rozwoju i jego etapy, podczas gdy po prostu kręcą się w kółko. Często prowadzi to do zawirowań, wiary w bajki i braku konfrontacji z samym sobą. Podobnie jest z ciałem fizycznym. Nasze ciała wymagają sporo pracy.

Jeśli ktoś nie działa, nie rusza się, nie ćwiczy, skuteczność ciała fizycznego zostaje osłabiona, a w drastycznych sytuacjach ustaje. Tak samo jest ze świadomością. Bez ciągłego pokonywania siebie, bez napełniania się miłością, bez szlachetności, stopień świadomości pozostaje poniżej normy. Można by rzec, że wówczas żyjemy na pół gwizdka, a bywa, że mniej.

Interakcją pomiędzy świadomością a siłą życiową jest ruch. Możemy to obserwować w przejawach natury. Skały są mało świadome, dlatego ich ruch jest niezauważalny. Rośliny poruszają się w reakcji na światło i wodę. Ale ich ruch jest raczej wyczuwalny niż zauważalny. Zwierzęta są w ruchu, acz nie stale, dlatego ich świadomość jest wyższa niż u roślin. Człowiek wprawia swój umysł w ruchu /myśli/, rusza się celowo, dlatego jego świadomość jest najwyższa.

Są trzy aspekty przejawu świadomości. To: determinacja /celowe działanie/, percepcja /uważność/ i miłość. Im wyższy stopień świadomości, tym szerszy zakres życia i większa determinacja. Zaczynamy zrzucać kajdany. Ale rozwój odbywa się wówczas, gdy jesteśmy w stanie przyswoić sobie doświadczenie zgodnie z rzeczywistością, zgodnie z prawdą i na ile potrafimy postrzegać, określać i kochać.

Im bardziej prawdziwie doświadczenie jest interpretowane i przyswajane, tym dokładniej jest postrzegane. Im większa determinacja, tym większy zakres i łatwość podejmowania decyzji, tym większa zdolność do kochania, nawiązywania relacji. Ot i co.

Jeśli jesteśmy wolni od błędów i błędnie interpretowanych doświadczeń z przeszłości, wówczas nasza niechęć i lenistwo są mniej destrukcyjne. Wówczas możemy być bardziej kochający. To zaś tworzy dobre relacje, które zapewniają szerszy zakres doświadczeń, więcej możliwości, więcej zasobów wewnętrznych i zewnętrznych, które powodują większą determinację. Nawet rozczarowania i przeszkody nie powodują zastoju, bo dostrzegamy inne możliwości.

Nieustannie jesteśmy skrępowani starymi programami, obrazami, percepcją, które sprawiają, że reagujemy automatycznie /bez świadomości/. W rezultacie reagujemy w sposób nieodpowiedni do okazji. Nie jesteśmy w stanie tego zmienić na tym poziomie. Rozwiązania natomiast przynosi świadomość, która powoduje lepsze zrozumienie błędnie zinterpretowanych wydarzeń. Miłość nie wypełni twego życia, jeśli nie odkryjesz swoich niewłaściwych spostrzeżeń. Dlatego samopoznanie jest warunkiem wstępnym miłości, duchowości.

Ucho igielne – Podsumowanie:

Większość z nas idzie przez życie, nie zdając sobie sprawy jak mocno wpływa na nas przeszłość. Uświadomienie sobie, że to nasze nawyki zniewolone wczesnymi reakcjami nas hamują, może nas uwolnić. Uświadomienie sobie swego braku miłości i ponowne napełnienie się nią, może spowodować w nas poczucie siły, dobrego samopoczucia, spełnienia, zaufania do siebie, bezpieczeństwa. Ale nie możemy odwracać wzroku od siebie.

Pragniemy, aby nasze lęki, niepokoje i niepewność zostały złagodzone z zewnątrz. Ale prawdą jest, że tylko sami możemy to zmienić. Nie możemy kochać, jeśli jesteśmy niepewni siebie. Są obszary życia, w których bezpieczeństwo daje nam zdolność do miłości. Ale podstawą wszelkiej miłości jest zdrowa miłość własna.

PS. Miłość własna i wewnętrzne bezpieczeństwo są ze sobą bezpośrednio powiązane. – August Witti

___________
#MiloscWlasna

najnowsze z prawdziwie

Dobroć jest dobra

Dobroć jest dobra. Traktuj innych tak, jak sam chcesz być traktowany. Istnieje
Translate »
idź do góry
Skip to content