Najtrudniej poznać samego siebie

Ucieczka od systemu

Ucieczka od systemu

w patriotycznie/polsko/prawdziwie

Ucieczka od systemu. Coraz więcej ludzi ucieka od systemu, od nakazów, zakazów, religii, polityki i biurokracji. System staje się z dnia na dzień coraz gorszy, bezwzględniejszy i jest w obecnej chwili nie do przyjęcia. To co szumnie nazywamy prawem, biurokracją, rozporządzeniami, jest niczym innym jak kolejnym krokiem do zniewolenia, wykorzystania i wyciśnięcia. Trudno tego nie zauważać, trudno też się na to godzić. Odważni i mądrzy, coraz częściej dostrzegają absurd władzy, która teoretycznie winna nam służyć, a służy tylko sobie i to naszym kosztem.

Ucieczka od systemu

Ucieczka od systemu

Prawie w ogóle nie wychodzę z domu, nie kontaktuję się ze światem. Zwłaszcza z biurokracją, gdyż ta chce ewidentnie mojego nieszczęścia, poprzez ciągłą inwigilację, zastraszanie i despotyczną korespondencję, ale głównie chce coraz więcej mnie, pracy moich rąk, mojego dobra. Biurokracji nie interesuje sposób zarabiania, chce daniny, jak mafia, kościół, jak feudał, byle więcej, byle szybciej, byle dużo.

Za brak wpływów srogo kara, nie bacząc na to, że kara jest niewspółmierna do czynu, wynikającego np. z braku finansów. Gdzie tutaj jest miejsce na wolność i prawa społeczne, gdzie tutaj humanizm i poszanowanie, gdzie prawa, normy moralne i etyczne? Nie ma! Terror biurokratyczny tworzony jest przez ludzi, dla ludzi, w imię „ich dobra”, dla pieniądza, bez opamiętania, bez umiaru.

Na każdym kroku wyzysk: ZUS, podatki, opłaty, daniny, wszędzie i za wszystko trzeba płacić. Woda, gaz, prąd, powietrze, jedzenie, dobra naturalne, narodziny, śmierć, nawet za swój własny dom, czy mieszkanie – opłata. Wszystko jest opodatkowane, mimo iż nasza planeta daje nam to za darmo, a bezmiar tych darów przyrody jest niezmierzony i nieograniczony.

Biurokracja świadomie wymyśla katastrofy, klęski, przewiduje tragedie, nieszczęścia, kreśli przyszłość w czarnych barwach – byle tylko uszczknąć, byle wyciągnąć, byle roztrwonić. Jesteśmy zniewoleni, uwięzieni i wykorzystywani, ale musimy na to wszystko wyrazić każdorazowo zgodę. Bez naszego błogosławieństwa, wyboru, deklaracji nie jest to wszystko możliwe. Bez społecznego poparcia nie było by ani polityki, ani też biurokracji, ani też złodziejstwa. A ludzie jak bezwolne istoty na to wszystko się zgadzają, coraz bardziej, więcej, częściej.

Ucieczka od systemu – Podsumowanie:

Szczęściem, pojawiła się spora grupa społeczna, która ma świadomość przekrętu. Zauważyła już wałek społeczno-ekonomiczny i kłam podążający za nim. Ci ludzie zdali sobie sprawę, że tak naprawdę utrzymują bandę pasożytów i nierobów. A dla nich nie ma żadnych świętości, zasad i ludzkich cech. System stał się patologią społeczną, głosi jedynie kłamstwa, a jego pazerność i bezczelność jest do powstrzymania.

Bo czym będzie się karmił system bez społeczeństwa niewolników i parobków? Wystarczy powiedzieć stanowcze NIE. I oddzielić się od reszty systemowych bałwochwalców. Nie trzeba tutaj geniuszu, nie trzeba wiedzy, aby zauważyć oszustwo. Sposobem na ominięcie systemu jest jego ignorancja. Trzeba powiedzieć DOŚĆ i pójść swoją drogą wolności, miłości i właściwego pojmowania świata.

PS. Nie możesz iść przez świat i udawać. – August Witti

_______
#System

najnowsze z patriotycznie

Strach Covidian

Strach Covidian

Strach Covidian – rządy państw wykorzystują strach do kontrolowania i manipulowania populacją
Żyjemy bez autorytetów

Żyjemy bez autorytetów

Żyjemy bez autorytetów. Nie tak dawno szanowało się wiedzę, zdolności, umiejętności ba,
Na co nam polityka

Na co nam polityka

Na co nam polityka? Nieustannie doniesienia prasowe na temat polityki budzą spore
Translate »
idź do góry