Uczciwość wobec siebie

Uczciwość wobec siebie

w prawdziwie/świadomie/zdrowotnie

Uczciwość wobec siebie. Od najmłodszych lat uczy się nas, że uczciwość jest cnotą. Wpaja się nam uczciwość w działaniach. Uczymy się nie kłamać. Powtarza się nam, że uczciwość jest najważniejszą z cech. Zapomina się tylko o jednym małym fakcie – że ta uczciwość lub szczerość ma być wobec siebie. Można być uczciwym wobec świata, ale to uczciwość wobec siebie świadczy o naszej prawości, o naszej świadomości.

Uczciwość wobec siebieUczciwość wobec siebie

Zdarza się, że potraktujesz kogoś niesprawiedliwie. Ale w głębi duszy wiesz, że to, co zrobiłeś, jest złe. Jeśli nie odważysz się, by być ze sobą szczerym, możesz nadal przejawiać te same zachowania i wybielać się. Uczciwość wobec siebie to cecha, która ma ogromne znaczenie dla nas ludzi. To ona sprowadza nas na drogę prawdy, szlachetności i człowieczeństwa.

Nic na świecie nie jest stałe. Wszystko się zmienia. Aby jednak coś istniało wiecznie, musi być prawdziwe i autentyczne. Jesteś tym, czym jest twój rdzeń, twoja wewnętrzna struna. Jeśli jesteś wobec siebie szczery i postępujesz szczerze – struna nie drga. Ta struna jest wyznacznikiem prawdy. A jak ją utworzyć? Wyobraźnią. Możesz nadal udawać, że jesteś tym, czego oczekują od ciebie ludzie, ale będąc szczerym, możesz być dumnym z tego, kim jesteś. Bo twoja struna nie brzęczy. W ciele nie ma emocji.

W szczerości akceptujesz swoje słabości i wady, bo wiesz jakie są. Wiesz też do czego jesteś zdolny, a co omijasz. Przez to stajesz się mniej bojaźliwy, ponieważ znasz swoje możliwości. Jeżeli ktoś mówi, że nie możesz robić czegoś co potrafisz, to twoje morale powinno pozostać nienaruszone, a co za tym idzie, możesz dalej brnąć do własnych celów.

Będąc wobec siebie szczerym, masz większą jasność co do tego czego chcesz w życiu. Twoja prawdziwa tożsamość to coś, o czym tylko ty wiesz i najczęściej to ty decydujesz, jakie są twoje cele życiowe. Inni mogą dyktować ci priorytety, ale możesz być szczery co do swoich potrzeb, życzeń, przynajmniej ze sobą. Z większą jasnością możesz włożyć więcej wysiłku i poświęcenia, aby osiągnąć to, czego pragniesz.

Uczciwość to również podstawa każdego związku. Żaden związek dwojga osób nie przetrwa bez szczerości. Jeśli nie jesteś uczciwy wobec siebie, jak możesz być uczciwy wobec kogokolwiek innego? Jeśli ukrywasz prawdę przed sobą, jak możesz oczekiwać, że podzielisz się nią z kimkolwiek innym? Jest prawie niemożliwe być szczerym z kimkolwiek, dopóki nie jesteś szczery ze sobą.

Uczciwym wobec siebie – Podsumowanie:

Gdy jesteś ze sobą szczery, zaczynasz posiadać własną rzeczywistość i przestajesz ukrywać się za opinią publiczną. Życie, które wcześniej próbowałeś ukryć przed wszystkimi, zaczyna być piękne i osobiste. Zaczynasz poznawać siebie. Tym samym stajesz się mniej zależny od innych, a bardziej zależny od siebie. Zaczynasz kochać siebie ze wszystkimi swoimi wadami i to właśnie początek twojego szczęścia i wewnętrznego spokoju.

PS. Innych słuchaj, bo to jest informacja zwrotna. Mów ile potrzeba. – August Witti

_________________
#UczciwoscWobecSiebie