Najtrudniej poznać samego siebie

Umysł wzlatuje na materią

Umysł wzlatuje nad materią

w filozoficznie/prawdziwie/zdrowotnie

Naukowcy nieustannie twierdzą, że wszystkie nasze zdolności, artystyczne czy intelektualne, wszystkie choroby, skłonności zostały zaprogramowane w naszych genach i stanowią nasze dziedzictwo po przodkach. Nic bardziej mylnego i nic bardziej okrutnego, gdyż prawda jest taka, że …

umysł wzlatuje na materią.

Umysł wzlatuje na materiąNajnowsze badania dowodzą, że każda nasza komórka jest indywidualnym organizmem posiadającym zapis. Pamięć komórkowa nie ogranicza się do podstawowych informacji, ale zawiera także pamięć przeszłych pokoleń i wszystkiego co za tym idzie, także inteligencję. Pojedyncza komórka ludzka potrafi rosnąć, znajdować swoje miejsce w środowisku, rozmnażać się i tworzyć społeczności komórkowe. Co więcej, komórki znajdujące się w jednej społeczności podporządkowują się nadrzędnej inteligencji, która koordynuje ich funkcjonowanie w grupie. Komórki te w bezpiecznym środowisku wykazują wzrost i prawidłowe funkcjonowanie ciała, które tworzą. W stresie zaprzestają normalnych funkcji i pozostają w ochronnej defensywie. Wówczas energia ciała wzmacnia system ochronny tychże komórek. Przy przedłużającym się stresie tworzą się zaburzenia, zwyrodnienia, tzw. stany chorobowe np. nowotwory, groźne choroby.

Zatem to panowanie nad emocjami, radzenie sobie z kłopotami i trudnościami życia, jest drogą do sukcesu i zdrowia. Edukacja zaś, i ta wczesna rodzicielska, i późniejsza społeczna, nie uczy nas jak sobie radzić, a przede wszystkim nie uczy jak unikać szkodliwych nawyków, doświadczeń i przyzwyczajeń. Rodzą się fałszywe przekonania, które wprost prowadzą do samozagłady. Zmanipulowana podświadomość okazuje się być miliony razy potężniejsza niż świadomość. Świadomość, to tylko ok. 5% aktywności człowieka, reszta to podświadomość, 95 % naszych zachowań. Pozytywne myślenie przynosi wręcz fenomenalne efekty, jeśli uleczona podświadomość wspiera świadome zamiary. Podświadomość można uczyć, podobnie jak we wczesnych latach, wmawiając jej właściwy sposób zachowań, powtarzając procesy, ukierunkowując, a w konsekwencji zmieniając fałszywe przekonania.

W obecnych czasach edukacja, media, rządy, koncerny, religie dążą do wytworzenia mylnego podświadomego obrazu, gdyż ich celem jest władza, pieniądz i biznes. Zyski zaś liczone są w setkach, tysiącach miliardów dolarów. Nikomu z nich więc nie zależy na kształtowaniu podświadomości i np. sił samoleczenia, bo komuś trzeba sprzedawać te pigułki, specyfiki i wytwory cywilizacji. W obronie tych globalnych biznesów stoją ludzie miałcy, tępi, ograniczeni i nieświadomi, którzy ze strachu i ignorancji, niezdolni są do głębszego poznania. Szyderczy, ośmieszający i bagatelizujący w imię władzy i pieniędzy. Bojący się rzeczy nieznanych, wykraczających poza percepcję, a przede wszystkim nieopłacalnych finansowo. Bo biznes is biznes.

PS. Mamy wybór, albo iść z prądem cywilizacji, albo rozważyć informacje. Przemyśleć, ocenić i sprawdzić, a przede wszystkim dostrzec sens i niewiarygodną siłę sprawczą podświadomości. Każdy chyba chce być piękny, zdrowy, bogaty i chodzić w aureoli miłości, prawości i szczęścia.

_______
#Umysł

najnowsze z filozoficznie

Czym jest duchowość

Czym jest duchowość

Czym jest duchowość? Dążenie do duchowości każdego z nas jest nieodłącznym elementem
Wewnętrzny komfort

Wewnętrzny komfort

Wewnętrzny komfort, rozpatrzony w kategoriach “Czym jest ten wewnętrzny komfort” i “Jak
Translate »
idź do góry