Najtrudniej poznać samego siebie

Uzdrawianie i regeneracja

Uzdrawianie i regeneracja

w kwantowo/oświecenie/prawdziwie

Uzdrawianie i regeneracja. Wielu z nas znajduje inspirację do radzenia sobie ze stresem, lękiem, uzależnieniem, depresją, a nawet bólem, studiując Mapę Świadomości Davida R. Hawkinsa opisaną w książce „Siła i moc”. W łatwy sposób możemy odnaleźć siebie i swój poziom na skali świadomości i skonfrontować z tym, jacy chcielibyśmy być. Mapa Świadomości ponadto podpowiada nam poprzez jakie poziomy możemy przejść, aby być wyżej. Mapa Świadomości bowiem pozwala monitorować postępy w rozwoju świadomości.

Uzdrawianie i regeneracja

uzdrawianie i regeneracjaOmówmy zatem ją jeszcze raz, bo wydaje się być to bardzo ważne.

Uzdrawianie i regeneracjaPoziom: Wstyd i Wina – Wartość: 20 i 30

Mamy je u dołu mapy. Emocje, które towarzyszą tym poziomom, to nienawiść do samego siebie, prowadząca do eliminacji. Procesem zachodzący w świadomości jest proces samozniszczenia i autodestrukcji. Widok świata związanego z tym polem energetycznym jest widokiem grzechu i cierpienia, któremu towarzyszy obwinianie i upokorzenie.

Poziom: Apatia – Wartość: 50

Emocje apatii to beznadziejność, rozpacz, przygnębienie i depresja. Apatia jest niczym stara, zrozpaczona kobieta. Obecnie duża część ludzkości żyje w stanie apatii, w tym całe kraje, a nawet kontynenty. Wówczas ludzie patrzą w pustkę błędnym wzrokiem, gdyż nie ma dla nich nadziei i szans. Szacuje się, że jedna trzecia świata żyje w najniższych poziomach typu Strach, Żal i Apatia.

Poziom: Żal – Wartość: 75

Gdyby kobieta w fotelu bujanym zaczęła płakać i wyrażać emocje, wówczas poprawiałaby się i przechodziła do pola energetycznego o nazwie Smutek, charakteryzującego się emocjonalnie żalem i poczuciem straty i przygnębienia.

Poziom: Strach – Wartość: 100

Strach mimo iż jest niską emocją, zawiera dużo energii. Ze strachu można biec na dużą odległość, by uciec. Smutek ma związek z przeszłością, ale strach, jak zwykle tego doświadczamy, dotyczy przyszłości. Strach jest doświadczany emocjonalnie w codziennym życiu przez przeciętnego człowieka jako zmartwienie, niepokój lub panika.

Jednak, jeśli wiemy konkretnie, czego się boimy, energia strachu może być dla nas korzystna.

Poziom: Pożądanie – Wartość: 125

Ponad strachem jest pożądanie, wciąż negatywne, ujemne pole energetyczne i to takie, w którym doświadczamy ogólnego uczucia pragnienia i pożądania. Pożądanie jest niezwykle uzależniające i bardzo łatwo może stać się obsesją i kompulsją. Proces zachodzący w świadomości jest pułapką, w której jesteśmy kontrolowani przez nasze pragnienia.

Pożądanie może być motywacją do odniesienia sukcesu lub sławy, do bogactwa, lub zdobycia tego, co uważamy, że przyniesie nam szczęście. Jednak nigdy go na długo nie przynosi. Pożądanie może być używane pozytywnie jako motywacja do osiągnięcia wewnętrznych celów. Jednak gdy nie osiągniemy tych celów, prowadzi to nas do frustracji, żalu i niechęci.

Poziom: Gniew – Wartość: 150

Gniew jest najwyraźniej emocją o wysokiej energii. Jednakże, jeśli osoba wściekła wie, jak wykorzystać ten gniew konstruktywnie zamiast destruktywnie, może pobudzić determinację. Gniew w formie urazy może prowadzić do urazy, nienawiści, a nawet do zabójstwa lub wojny. Proces zachodzący w świadomości jest procesem ekspansji.

Biologicznym celem ekspansji jest zastraszenie wroga poprzez nastroszenie i powiększenie. Energia gniewu może być pozytywna, jeśli wykorzystamy ją do osiągnięcia czegoś lepszego, co pozwoli nam przejść na wyższy poziom.

Poziom: Duma – Wartość: 175

Duma jako poziom świadomości prowadzi do stałej pozycji w defensywie. My jesteśmy dumni z siebie, z tego co robimy, zatem wszyscy, którzy mają inne zdanie, ale także i świat, muszą się mylić. Duma wiąże się z podstawowym lękiem, a gdy osoba dumna stanie w obliczu swojego strachu, może uwolnić się od dumy. Wówczas dostrzeże swe położenie, poziom i drogę zachowań.


Wszystkie te negatywne poziomy mają zwyczajową tendencję do wzmacniania się nawzajem i niezwykle rzadko występują same. Jeden poziom dominuje, pozostałe nawzajem się zasilają i wzmacniają. Emocjonalne zdenerwowanie jest zazwyczaj połączeniem wszystkich tych negatywnych poziomów energetycznych. Przejściem do wyższych poziomów jest odwaga, a w zasadzie wyzbycie lub opanowanie strachu.

Ten poziom ma ogromną moc, tak jak i wszystkie powyżej niego. To odwaga stworzyła wszystkie wielkie gałęzie przemysłu i była podstawą wszelkich odkryć, także i kosmicznych. Pole energii emocjonalnej odwagi jest pozytywne, ponieważ kierujemy się prawdą nie fałszem i robimy to co robimy, bezinteresownie.

Od tego poziomu nasze pole energetyczne przestaje przyciągać negatywność z wszechświata. Odważni potrafią stawić czoła wszystkiemu i poradzić sobie ze wszystkim. Wszystkie poziomy poniżej odwagi mają ujemne pole energii wynikające z tej samej myśli – że szczęście pochodzi z zewnątrz.

Gdy zaś znamy już źródło swojej mocy, wiemy, że jest w nas, mało tego, nic poza nami nie istnieje. Wówczas nie doznajemy stanów apatii, bezsilności, bierności i słabości, bo są to stany spoza nas, a poza nami nic nie istnieje.

Poziom: Odwaga – Wartość: 200

Osoby na poziomie odwagi nie boją się, nie konfabulują, nie tworzą fikcyjnych zagrożeń. Mogą być aroganccy, ale na poziomie odwagi, czują i mają wystarczającą moc, aby poradzić sobie z tym wszystkim w spokoju i pokoju. Odwaga kreuje bohaterów.

Poziom: Neutralny – Wartość: 250

Na poziomie neutralnym pole energetyczne wreszcie jest dodatnie i jeszcze bardziej wyrównane z prawdą. Emocje na tym poziomie to zaufanie do samego siebie. Generalnie jesteś na tak i na luzie. Gdy masz pracę jest OK, ale jak jej nie masz, też jest w porządku. Proces zachodzący w świadomości jest oderwaniem. Po prostu nie wiesz.

Bo gdy nie jesteś przywiązany do żadnego konkretnego wyniku, nie jesteś już ofiarą. Jest słońce – OK, nie ma – OK. Bycie neutralnym przynosi uwolnienie od bolesnych emocji, a także puszczenie oporu, który przynosi o wiele więcej mocy. Tą skomasowaną i uświadomioną mocą możesz władać.

Poziom: Gotowość – Wartość: 310

Gotowość jest jeszcze potężniejsza. Zaczyna się od wyrażenia zgody na wszystko: na życie, na szczęście, przyłączenia się, na zobowiązanie się, dostosowanie, ponieważ stwarzamy istnienie intencji, uprzednio powziąwszy zamiar. Czyli tym sposobem przybliżamy swoje szczęście.

Poziom: Akceptacja – Wartość: 350

Akceptacja jest zdolna, odpowiednia i pewna siebie. W świadomości zaczyna się transformacja do akceptacji, że to my sami jesteśmy jedynym źródłem naszego własnego szczęścia i że moc jest w nas. Nie poza nami. Transformacja pochodzi z ponownego posiadania własnej już uświadomionej mocy.

Poziom: Rozsądek – Wartość: 400

Przywraca energię na powrót do wszechświata: np. poprzez bezinteresowną pomoc, służbę, pomaganie. Wykorzystanie rozumu przekracza ograniczenia zniekształcenia narcystyczno-emocjonalnego, które są charakterystyczne dla dziecinady i emocjonalności wszechobecnych upodobań, niechęci, niekończących się pragnień i opinii.

Uciszając wewnętrzny zgiełk naszej emocjonalności, która przywodzi niepotrzebne myśli, rozwijamy zdolność do asymilacji, rozpoznawania, klasyfikowania i rozumienia znaczenia tej ogromnej ilości informacji.

Poziom: Miłość – Wartość: 500

Podczas gdy rozum jest liniowy i obiektywny, miłość jest już innym wymiarem, gdyż jest nieliniowa i subiektywna. Tak więc rozum jest umysłem /mózg/, a miłość jest istotą /serce/. W momencie pojawienia się miłość jest selektywna i warunkowa. Gdy się rozwija, staje się stylem życia i sposobem na odniesienie się do … wszelkiego życia. Miłość emanuje z wnętrza i jest wyrazem szczęścia.

Poziom: Bezwarunkowa miłość – Wartość: 540

Bezwarunkowa miłość jest polem energii uzdrawiania. Wzrasta intensywność pola energii, w którym żyjemy. Gdy zbliżamy się do poziomu bezwarunkowej miłości, pojawia się wewnętrzna radość, spokój i wiedza. To początek przemienienia świadomości, początek wewnętrznego spokoju i otworzenie współczucia.

Zadaj sobie teraz pytanie, sobie w środku – czy warto, czy ci się to opłaca, czy dobrze byłoby w to wejść? No przecież! Każdy chce być szczęśliwy, żyć w spokoju i pokoju.

PS. Bo … każdy sobie rzepkę skrobie.

______________
#Uzdrawianie #Regeneracja

najnowsze z kwantowo

Duchowość kwantowości

Duchowość kwantowości. Odkrycie fizyki kwantowej na nowo zdefiniowało sposób, w jaki postrzegamy

Proste prawo przyciągania

Proste prawo przyciągania. O prawie przyciągania pisałem już wielokrotnie na DZIENNIKU WAREZA.

Świadomość jest magiczna

Świadomość jest magiczna. Abstrahując od relacji ciało-umysł, zwyczajność-niezwykłość, rozum-doświadczenie, a także materia-duch,
Translate »
idź do góry