Najtrudniej poznać samego siebie

Uzdrowicielskie działanie przyrody

Uzdrowicielskie działanie przyrody

w prawdziwie/świadomie/zdrowotnie

Uzdrowicielskie działanie przyrody. Znamy powiedzenia: „W zdrowym ciele zdrowy duch.”, „Zdrowy jak ryba.”, „Chcesz być zdrowy, młody, nie stroń nigdy od wody.”, czy „Lekarz leczy, natura uzdrawia.”. Coś dzieje się z nami, gdy spędzamy czas na łonie natury. Odczuwamy spokój i zadowolenie, gdyż zwyczajnie wchodzimy w harmonijną częstotliwość rezonansu matki Natury. A im więcej obcujemy z przyrodą, tym lepiej się czujemy.

Uzdrowicielskie działanie przyrodyUzdrowicielskie działanie przyrody:

Istnieje wiele ścieżek przebudzenia, a Natura jest jedną z nich. Wszystko, co istotne w naszym życiu, pochodzi z przyrody. To ona dostarcza nam informacje, leczniczą energię, pożywienie, wodę, powietrze, piękno, życie. A my wciąż ją wykorzystujemy i już znacznie nadużyliśmy. Natura to przepływ, oczyszczenie, uziemienie, wzmocnienie. My zaś daliśmy się zwieść cywilizacji, technologii i urbanizacji, nie bacząc że zaśmiecamy własną planetę, trujemy ją, a ona w konsekwencji nas. A przecież czas spędzony na łonie natury, daje nam wszystko to czego brak gdzie indziej. Gdy świadomie spędzamy czas z Naturą, nasze synchronizacje się wyrównują. A naturalna energia jest niezbędna dla naszego życia i zdrowia.

Ziemska energia jest po to, aby dodawać nam sił i aby nas leczyć. Rzadko dotykamy bosą stopą ziemi, a przecież znamy pojęcie uziemienia. Wiemy, że gromadzi się w nas stres, złe energie, wzburzenie, złość. To wszystko można oczyścić uziemieniem właśnie. A to poprawia nasze zdrowie, czyli coś co mamy najcenniejszego. Czas najwyższy powrócić do korzeni i odkryć na nowo moc Natury. Po co? Aby się wzbogacić wewnętrznie, zainspirować się i uzdrowić. Natura jest naszą matką, to ona nas wychowała, dostarczyła wszystkiego i utrzymuje przy życiu. Bez niej giniemy, zatem jest dla nas ważna. Dlaczego ją niszczymy? To niepojęte.

Godzimy się na wycinanie drzew, które nas chronią przed słońcem, betonowanie placów, które nas uziemiają, trucie wody, która nas trzyma przy życiu i zaśmiecamy wszystko jakbyśmy jedli coś, co rośnie gdzie indziej. No jak? Jak można być tak krótkowzrocznym. I nie chodzi tu o jakiegoś ktosia co powinien to zrobić, czy system, który ma nas w dupie. Chodzi o nas samych, bo to my ludzie to robimy, degradujemy naszą planetę i sami stajemy się zdegradowani. To niepojęte i zupełnie niezrozumiałe. A wystarczy zacząć zmianę od siebie i od swojej postawy wobec Natury.

Co wymiernego oprócz życia samego w sobie, daje nam Natura i czas spędzony na jej łonie?

 • Zmniejsza stan zapalny;
 • Poprawia jakość snu;
 • Buduje system odpornościowy;
 • Zmniejsza stres;
 • Działa jako naturalny środek przeciwdepresyjny;
 • Wzmacnia intuicję, kreatywność i świadomość;
 • Łączy nas ze źródłem;
 • Uziemia;
 • Dostarcza odżywczych energii poprzez kontakt;
 • Daje przyjemność obcowania z nią;
 • Pobudza i wzmacnia;
 • Leczy w każdy możliwy sposób.

Uzdrowicielskie działanie przyrody – Podsumowanie:

Zatem czy warto o nią dbać? Warto. To dbajmy, przynajmniej w najbliższym otoczeniu. Powoli ludzie zaczynają się budzić: sadzą drzewa na polach i w miastach, sadzą konopie, które odbudowują glebę, oczyszczają wodę i chronią przyrodę. Ale tego wszystkiego jest za mało. To już nie jest bzdurna propaganda, ale walka o przeżycie, bo degradacja Natury wzmaga się z dnia na dzień. Dlaczego? Bo zapomnieliśmy z czego żyjemy, czym żyjemy i co daje nam żyć. Opamiętaj się przynajmniej Ty. Nie oglądaj się na innych – działaj – nawet na skwerku, nawet w doniczce. Ceńmy swoją matkę Naturę, bo ona robi dla nas wszystko co dobre.

PS. Bez matki Natury, koniec będzie ponury. – August Witti

najnowsze z prawdziwie

Czym jest intencja?

Czym jest intencja? Intencja /zamiar, dobra chęć/ to stan psychiczny, w którym
Bóg jest nauką

Bóg jest nauką

Bóg jest nauką. Nauka to odwieczna chęć zrozumienia wszechrzeczy, a wszechrzecz to
Translate »
idź do góry