Najtrudniej poznać samego siebie

W pizdę, czy w oko?

W pizdę, czy w oko?

w patriotycznie/polsko/prawdziwie

W pizdę, czy w oko? Prawda jest taka, że wszyscy mamy pod górkę, wszyscy są w głębokiej d…, z prostej przyczyny, że interesy związane z biznesem każdego z nas, cokolwiek robimy, kreci się, w momencie gdy są odbiorcy, a odbiorcy dzisiaj padają jak muchy. Naród pada, duch pada, pada wszystko na łeb, na szyję.

W pizdę, czy w oko?

W pizdę, czy w oko?

Miało być tak pięknie, obaliliśmy komunę, kto nie rzucał płytkami i nie dostał pałą, ten nawet nie wie o co come on, ale wie, że jest lepiej. Lepiej jest, bo inaczej być nie może, bo wówczas ludzie dotarliby do krańca i sprzeciwili się wszystkiemu. Obecnie także docieramy do krańca, końca polskości, a raczej do niego już dawno dotarliśmy, ale koniec końców nie jest równy.

Skoro za pierwszym razem daliśmy się wyruchać, omamić gładkimi słówkami, obietnicami, wizją lepszego jutra i bajkami, to drugi raz tego nie róbmy. Nie pozwólmy po raz drug nabić się w butelkę, ordynarnie zgwałcić, czy trywialnie okłamać. Musimy wziąć sprawy w swoje ręce. Jak? A JOW-y, choćby lało, gradziło i była wojna.

Musimy nauczyć się posługiwać internetem, choćby igrał w nas awers i niechęć. Słuchać mądrych i zorientowanych, ale też werbalizować swoje obawy lub odmienne zdanie. Musimy pojąć oczywistą rzecz, że mimo różnic klasowych, inteligencji i statusu stanowimy jedność, bo jeden bez drugiego żyć nie zdoła. I musimy walczyć o nasze status quo, czyli o możliwość bycia wolnym i niezależnym.

Naprawdę czym innym jest, gdy człowiek dobrowolnie oferuje się wykonać jakąś robotę za wikt i opierunek. Zupełnie czym innym jak mu to nakażą za marną zapłatę. Czym innym jest jak godzisz się z możliwością godnego życia „i być na służbie u kogoś”, „służyć mu”. Innym zaś jak ktoś cię poniża bezzasadnie i z powodu twego statusu materialnego. Czym innym jest wybór pracy, niż nakaz, czym innym ubogość z wyboru niż apodyktyczna, bądź z przymusu.

O czym pierdolę? Ano o tym, że każdy, ale to każdy człowiek winien być wolny i fajnie, aby ten stan był świadomy. Na przykład mimo małej wiedzy i umiejętności człowiek wiedział by, że bez jego siły mięśni niewiele stać się może. Wiedział by, że jego umiejętności i zdolności mogą być w pełni wykorzystane i docenione. I wiedział by, że całe życie się uczy, zdobywa umiejętności i jego wiedza będzie uznana, uznana i wynagrodzona.

PS. Życie, moi kochani, życie. Wybierz sobie, chcesz w pizdę, czy w oko?!

_____
#Zycie

 

najnowsze z patriotycznie

Strach Covidian

Strach Covidian

Strach Covidian – rządy państw wykorzystują strach do kontrolowania i manipulowania populacją
Żyjemy bez autorytetów

Żyjemy bez autorytetów

Żyjemy bez autorytetów. Nie tak dawno szanowało się wiedzę, zdolności, umiejętności ba,
Na co nam polityka

Na co nam polityka

Na co nam polityka? Nieustannie doniesienia prasowe na temat polityki budzą spore
Translate »
idź do góry