Najtrudniej poznać samego siebie

W świadomości z emocji jest tylko miłość

w prawdziwie/świadomie/zdrowotnie

W świadomości z emocji jest tylko miłość. Nie ma w świadomości miejsca na nic innego, tylko na miłość. A miłość to przede wszystkim wolność. Nieobwarowana niczym wolność, czyli miłość bezwarunkowa. I to co robimy rozwijając się i niejako ucząc świadomości, to tak naprawdę uczymy się kochać bezwarunkowo. To zaś jest o tyle istotne, że dając wolność innym, dajemy ją sami sobie. Jesteśmy w swoim świecie, który fundamentalnie konstruujemy i stwarzamy tak, jakie jest nasze wnętrze. Jeśli w naszym wnętrzu rodzi się oburzenie na coś, na jakieś zjawisko, bądź rzecz, wówczas świadomie możemy zauważyć, że ta nasza postawa wzbraniająca innym wolności, jest zaprzeczeniem człowieczeństwa. Ale nie tylko człowieczeństwa. Również jest zaprzeczeniem wiary, no bo jakim prawem osądzamy, skoro to ponoć jedynie Bóg osądzić może? Gdzieś coś w nas kuleje. Stworzyliśmy swój świat z elementami niezgodnymi z nami, zatem do dupy z takim tworzeniem. Najpierw zadbaj o siebie, bo to możesz, później ocena ci już do głowy nie przyjdzie, gdyż otoczysz się miłością bezwarunkową.

W świadomości z emocji jest tylko miłośćW świadomości z emocji jest tylko miłość – Obserwacja:

Zatem jeśli dostrzegasz wady i ułomność własnej rzeczywistości, to źle ją stworzyłeś. Co oznacza, że ani nie jesteś świadomy /szlachetny/, ani też za bardzo religijny /katolik, chrześcijanin, muzułmanin czy inny/. Boga od Uniwersum nie da się rozdzielić, bo to jedno i to samo. I wcale nie stary dziad w długich szatach i z brodą, ale wszystkość, niezmierzoność, bo to wiedza czy prawda objawiona, której gdy jesteśmy świadomi, bądź religijni, na nas spływa. Ale aby wiedza, czy talent, czy też sukces, na nas spłynęły, musimy się nad tym co jest naszym celem, pragnieniem, pasją lub przeczuciem pochylić. Pochylenie zaś to obserwacja, rozważania i praktyka talentu, celu bądź pasji, wszystkimi swoimi zmysłami i możliwościami wyrazu. Bo wyrażać siebie masz wszystkimi dostępnymi sposobami, nie tylko mową.

W świadomości z emocji jest tylko miłość – Rozważania:

Powinnością każdego człowieka tu na Ziemi jest odnaleźć siebie. To znaczy, że musimy poszukiwać, odkrywać, ale i łamać swoje ograniczenia i komfort. Po co? Ano, aby odkryć siebie. Tego bardzo wielu ludzi zupełnie nie rozumie. Wydaje się im, że ktoś za nich coś zrobi, stworzy, wykreuje, albo da im. Ale to mylne pojęcie i zła optyka. Nikt nic za ciebie nie zrobi w twoim interesie, a to dlatego, że nie ma takiej potrzeby. To ty Kowalski tworzysz swój świat i ty Kowalski musisz w nim żyć. Albo to życie jest dla ciebie niebem i rajem, oględnie rzecz biorąc, albo piekłem. I nic nikomu do tego. Zatem wreszcie trzeba pojąć i zrozumieć, że emocje pojawiają się w naszym życiu tylko w nieświadomości lub niewierze. W świadomości /wierze/ tego zjawiska nie ma, bo tam świat nasz staje się niedualny. Jest tylko miłość. I to jest miłość do siebie.

W świadomości z emocji jest tylko miłość – Podsumowanie:

Do tego właśnie dążymy stając się najlepszą wersją siebie i rozwijając się ile fabryka dała. Lenie, pasożyty i głupcy pozostaną tam gdzie byli, zaś świat kierujący się miłością bezwarunkową, ale i szlachetnością oddziela się od rzeczywistości. Tworząc siebie, tworzymy swój świat, taki jak chcemy, zaś nic nie robiąc, nic nie zyskujemy. Ot i cała filozofia rozwoju świadomości. Nie masz innych zadań, a poznać i odkryć tylko siebie. Wówczas stajesz się tym kim chcesz. I tyle. Nie ma potrzeby tego zachwalać, ani też wywyższać, bo każde doświadczenie uzupełnia zasoby Uniwersum. Nawet to spieprzone i zmarnowane życie przez siebie. Zatem nie ma sprawy. Możesz po swojemu. Ale stań trochę dalej ode mnie, gdyż ja mam inną koncepcję życia niż twoja. Ja stwarzam, a ty rób co chcesz. Możesz po swojemu.

PS. Świadomość siebie to jedyny wybór. – August Witti

________________
#Swiadomosc #Milosc

najnowsze z prawdziwie

trójkąt dramatyczny

Trójkąt dramatyczny Karpmana

Trójkąt dramatyczny jest dobrze znanym modelem psychologicznym. Sporo ludzi powiela ten odwieczny, choć

Proste prawo przyciągania

Proste prawo przyciągania. O prawie przyciągania pisałem już wielokrotnie na DZIENNIKU WAREZA.
Dlaczego cierpimy?

Dlaczego cierpimy?

Dlaczego cierpimy? Źródłem cierpienia jest przywiązanie. Wszyscy cierpią. To część ludzkiej kondycji.
Świadoma opinia

Świadoma opinia

Świadoma opinia. To, czego uczeń musi się nauczyć, jeśli w ogóle się
Translate »
idź do góry