Najtrudniej poznać samego siebie

Wiara czyni cuda

Wiara czyni cuda

w filozoficznie/prawdziwie/zdrowotnie

Wiara czyni cuda. Jak być pięknym, zdrowym i bogatym? To proste! Wierzyć! Nie żeby od razu dołączać do “jakiegoś” kościoła, bo to w istocie są koncerny, które wykorzystują naszą niewiedzę. Po prostu wierzyć! Wierzyć, że coś się uda, że jest super, że to czego bardzo pragniesz ziści się i nie powątpiewać – wierzyć gorąco, bez zastanowienia i roztrząsania.

Wiara czyni cuda

Wiara czyni cuda

instrukcję mamy od zarania dziejów. Wiara zawsze była na czołowym miejscu w kulturze człowieka. Przyjmowała różne formy, różne bóstwa i ucieleśnienia, ale była. I to właśnie ta wiara, nie w Boga lub w bóstwa, ale w moc stwórczą i siłę spełnienia, pozwala na tworzenie życia, takiego jakiego oczekujemy.

Wiara w zdrowie i powodzenie pozwala temu zdrowiu i powodzeniu istnieć. W dobrą passę stwarza tę passę. Wiara w miłość i wieczną młodość pozwala na zakosztowanie najwyższych doznań w dobrej formie, aż do śmierci. Bo każdy kiedyś musi umrzeć, ale nie musi w cierpieniu i chorobie. Można odejść w pełnym zdrowiu, bo już czas po prostu pójść dalej.

To właśnie wiara jest tym czynnikiem, który buduje wspaniałe dzisiaj i daje podwaliny lepszego jutra. A my, a raczej większość z nas, nie wierzy w nic. Właśnie ci niewierzący, wiecznie narzekający, wiecznie marudzący, wiecznie niezadowoleni, ciągle roztrząsający i dowodzący, a to braku istnienia Boga, a to braku miłości, a to istnienia nieszczęść i niepowodzeń.

Od narodzin karmieni jesteśmy fałszywymi wnioskami: nie umiesz śpiewać, nie nadajesz się, nie potrafisz, jesteś chory, bo w rodzinie chorowano, źle się czujesz bo ci coś dolega, nie da się tego zrobić, nie można. Toż to jawne zaklinanie rzeczywistości. A kto broni ci próbować i uczyć się czegoś do skutku, kto ci zabroni śpiewać jak lubisz, kto każe ci pracować gdzie nie chcesz, albo robić to co nie lubisz? Nikt! Sam się ograniczasz i blokujesz, bo nie wierzysz w siebie, w ludzi, w Boga, w nic. A wystarczy tylko uwierzyć i im żarliwsza wiara, tym bardziej spektakularny sukces. Ot co!

PS. Wielu ludzi nie wie­rzy w Bo­ga, ale w diabła wierzy każdy.

______
#Wiara

najnowsze z filozoficznie

Czym jest duchowość

Czym jest duchowość

Czym jest duchowość? Dążenie do duchowości każdego z nas jest nieodłącznym elementem
Translate »
idź do góry