Najtrudniej poznać samego siebie

Wiedza vs niewiedza

Wiedza vs niewiedza

w filozoficznie/oświecenie/prawdziwie

Wiedza vs niewiedza. Swoje poglądy, opinie i wiedzę budujemy między innymi w oparciu o to, co słyszymy w mediach. A te, będąc na usługach polityki i koncernów, podają nam nieprawdę. Aby wyśmiać bądź zignorować często prawdziwe zdarzenia, powstają teorie, a wszystko nią jest, i zyskują miano spiskowych. Oczywiście wiele osób traktuje teorie spiskowe jako nieprawdziwe, zmyślone i śmieszne, acz rzeczywistość coraz częściej pokazuje, że jednak są prawdziwe i należy je rozwikłać do końca, bo żyjemy w wieku prawdy.

Wiedza vs niewiedza

Wiedza vs niewiedza – rozważania

Teoria spiskowa to hipoteza stojąca w opozycji do oficjalnie uznanej i ustalonej wersji wydarzeń. Zaś wyjaśnieniem zaistniałego faktu, jest rodzące się przeświadczenie o istniejącym spisku, którego celem jest zatajenie prawdy przed opinią publiczną.

Ale teoria spiskowa to wbrew pozorom nie bajka, fikcja, fantasy, czy folklor. Podobnie jak w bajce, tak i tu zawsze tkwi ziarno prawdy, a bywa, że tych ziaren jest bardzo dużo. Teoria spiskowa jest alternatywą oficjalnych wersji “głównego nurtu” historycznych zdarzeń.

Zauważamy natomiast, że jeśli istnieje spisek z udziałem potężnych grup interesów, z możliwością przekupstwa, groźby lub manipulacji mafii, korporacji, rządów, to nie dziwnym jest, że tak wielu ludzi poszukuje prawdy i wiarygodnych informacji.

Wówczas, gdy w świetle wielu informacji, rozważymy teorię spiskową i dostrzeżemy w niej prawdę, stanie się jasne, że nasze zdanie, wiedza i informacje zostaną przez tę teorię podważone, a co za tym idzie staną się niewiarygodne. Mamy wszak wiek prawdy i wszystko ujrzy światło dzienne, czy chcemy, czy nie.

Wiedza vs niewiedza – podsumowanie

Większość z nas niestety kłamie, konfabuluje, mataczy i manipuluje. To samo dzieje się gdzie indziej, np. w polityce. A my mimo wszystko i jakby wbrew sobie zakładamy prawdziwość przedstawianych nam informacji. Dlaczego to robimy, skoro niewiele z nich to prawda? Za każdym razem zachowujemy się jak niespełna rozumu, łykając te bajki i nie dochodząc prawdy, ani nie rozliczając kłamstw. Kim my jesteśmy?

Można by sądzić, że właśnie z tego powodu, że sami kłamiemy, konfabulujemy i mijamy się nieustannie z prawdą, nie potrafimy jej egzekwować, nawet w przypadku wierutnego kłamstwa, jakim są spiski. Negujemy, nie chcemy dostrzegać, usprawiedliwiamy, ukrywamy przed sobą, nie mamy odwagi, jesteśmy ignorantami lub wręcz tchórzami. Rozwój świadomości to dążność między innymi do prawdy, a szlachetność nam w tym pomaga.

PS. Nadchodzi taka chwila, kiedy tracimy całkowicie panowanie nad naszym życiem i zaczyna nim rządzić los. W tym tkwi największe kłamstwo świata. – Paulo Coelho

______
#Wiedza

najnowsze z filozoficznie

Słownik świadomościowy

Słownik świadomościowy

Słownik świadomościowy. Posługujemy się coraz to innymi nowymi zwrotami słownymi, nawet gdy
Karmimy się iluzją

Karmimy się iluzją

Karmimy się iluzją. Warto zauważyć, że “dezinformacja” to informacja, która jest nieprawidłowa.

Nasze życie wewnętrzne

Nasze życie wewnętrzne. Otóż istnieje jeden aspekt życia, który jest nam dobrze
Żyjemy w Matrix'sie

Żyjemy w Matrix’sie

Żyjemy w Matrix’sie! Cóż to tak naprawdę znaczy? Otóż cały świat, nasz
Translate »
idź do góry