Najtrudniej poznać samego siebie

Wiesz, że masz myśli

Wiesz, że masz myśli

w oświecenie/zdrowotnie

Wiesz, że masz myśli? Ja tu się produkuje na lewo i prawo, a się dowiaduję, że jest wielu, którzy nie wiedzą, że mają myśli. Ba, nie wyodrębniają ich, bo nie posiadają takiej wiedzy i informacji. Najpierw bowiem trzeba wyodrębnić myśli, dostrzec je, aby móc cokolwiek z nimi robić.

Wiesz, że masz myśli

Wiesz, że masz myśli?

Myślenie to nieustanny proces poznawczy polegający na skojarzeniach i wnioskowaniu, operujący elementami pamięci takimi jak symbole, pojęcia, frazy, obrazy i dźwięki. Głównym składnikiem myśli są obrazy percepcyjne o różnych modalnościach zmysłowych. Słuchowe, wzrokowe, węchowe, smakowe, które odpowiadają przedmiotom, procesom zachodzącym z udziałem przedmiotów lub odpowiadającym im słowom. Myślenie może być pojmowane również jako ruch świadomości oraz skupienia i koncentracji. W praktyce jest jednak wywoływane nieświadomie bez udziału woli i wiąże się z naszymi poprzednimi myślami i działaniami.

Zatem myśli dotyczą na ogół przyszłości lub przeszłości. Na dodatek za każdym razem są modyfikowalne, zmieniamy w nich coś, na ogół dodajemy. Zatem myśli to w zasadzie konfabulacja, wyobrażenia i nasz stosunek do, okraszony programami, ocenami, ogólną wiedzą i bóg wie czym jeszcze. Generalnie fejk. Jeśli zaś umiesz wyodrębnić myśli, konkretne, możesz też je obalić – „Nie wierzę tym myślom!”, przez co usunąć z pamięci.

Ale wiesz, że was jest dwóch?

Nie wiesz? To do kogo tak napieprzasz w myślach, komu to wszystko mówisz? Hm? A bywa, że i nagłos mówisz do drugiego ja w środku. Kto to zatem jest? Rozdwoiłeś się – czy co? A zauważyłeś, że „JA” jest szlachetne, zaś „ja”, to zagubione, często o niskiej samoocenie, jest amoralne, skore do zła i szydercze? Ale jednocześnie cały czas będące górą – no bo ja, i nieustająco podszywające się pod nas samych. Czy już to dostrzegasz?

Te i wiele innych pytań to istota świadomości.

Każda odpowiedź jest skokiem świadomości. Każde drzwi zamknięte – niespodzianką, a każda rozwiązana zagadka – przygodą. Wszędzie tam gdzie mamy opór w myślach jest sam miód, sama istota rzeczy. Wybierzesz złe – to złych, wybierzesz dobre – to dobrych. Sam wiesz jakie co jest, tylko nie słuchaj rozumu. Rozum to podświadomość, a tą nie ty ukształtowałeś. To zrobili za ciebie inni. O ile jeszcze dla ciebie są inni.

PS. Ostatecznie i tak zostaniesz sam ze wszystkim i samym sobą – bo jesteś wszystkim. – August Witti

_____
#Mysli

najnowsze z oświecenie

Teoria rezonansowa

Teoria rezonansowa. Synchronizacja, harmonizacja, wibracje lub po prostu rezonans ma integralny związek
http://www.augustynski.eu/oswiecenie-popandemiczne/

Oświecenie popandemiczne

Oświecenie popandemiczne. Dotarliśmy ponownie do okresu pandemicznego i albo wyciągniemy wnioski, albo
Co podtrzymuje Matrixa

Co podtrzymuje Matrixa

Co podtrzymuje Matrixa? Jedyne co tak naprawdę podtrzymuje ten fikcyjny świat Matrixa,
Prawa boskie

Prawa boskie

Prawa boskie, to prawa rządzące naszym wszechświatem. To podstawa duchowości. Bez tych
Translate »
idź do góry
Skip to content