Wolna wola świadomego umysłu

Wolna wola świadomego umysłu

w różne

Wolna wola świadomego umysłu. W świecie nauki mawia się obecnie, że ludzie nie mają wolnej woli. Powtarzają to też ci idioci, co nauce wierzą. I oznaczałoby to, że jesteśmy biorobotami, napędzanymi myślami, przekonaniami, wyborami, intencjami oraz podświadomością. W tym wypadku wolna wola byłaby iluzją. Ale, gdy jaźń pojawia się świadomie, działa jako sprawdzian rzeczywistości i pomoc w nieświadomym myśleniu. Świadoma wola może być zrealizowana fizycznie, o ile zachowujemy cel. Toteż jest to dosyć skomplikowane i wymaga uwagi oraz konsekwencji, samozaparcia, zasad, charakteru i autodoskonalenia.

Wolna wola świadomego umysłuWolna wola świadomego umysłu

Iluzoryczność wolnej woli jest negowana z założenia, że ​​świadomości brakuje agresji. Ale świadomość może interweniować, wetować lub wpływać. Czyli mamy tu do czynienia ze świadomymi wpływami i działaniem. Możemy wykonać przykładowe ćwiczenie „Złóż dłonie przed twarzą, nakładając palce. Podnieś każdy palec wskazujący i oddal od siebie o około 2,5cm. Zamknij oczy. O dziwo, palce przesuwają się razem, mimo że świadomie nie wydajesz takiej instrukcji. To jest twój nieświadomy umysł wywierający wolę. Teraz powtórz proces z otwartymi oczami, ale umyślnie spróbuj zapobiec przesuwaniu. Z pewnym wysiłkiem umysłowym możesz zatrzymać ruch. To jest „ja” naszego świadomego umysłu, który swobodnie sprawuje kontrolę wykonawczą.”

Wolna wola świadomego umysłu – myśl i zachowanie:

W procesie uczenia się – świadomy umysł musi uczyć nieświadomy w sposób odgórny. Możemy powiedzieć, że intencje, wybory i decyzje mogą być nieświadomie oparte na prostych, dobrze wyuczonych zadaniach, ale nowe i złożone zadania wymagają lub korzystają ze świadomej interwencji, czyli czegoś co nazywamy wolną wolą. Świadomy umysł może naciskać, aby niektóre doświadczenia były zapamiętane i ocenione, a inne nie. Krótko mówiąc, świadomy umysł pomaga w kształtowaniu tego, czym staje się nieświadomy umysł. Jest to prawdopodobnie główna wartość naszej świadomości.

Nasze mózgi są programowane na podstawie swych doświadczeń. Wolna wola stanowi okazję do nowego programowania, niektóre przetwarzania naszych mózgów mogą świadomie wybierać i modyfikować reakcje na doświadczenia. To znaczy, że my sami możemy wybrać wiele z naszych doświadczeń i unikać innych. Tym samym wpływać na nasze własne programowanie. Zawiłe to, ale logiczne. Zatem iluzoryczność wolnej woli została niewłaściwie zinterpretowana. Ludzie mają głębokie poczucie wolnej woli. W związku z tym pociągają do odpowiedzialności siebie i innych. Takie przekonanie jest konieczne dla porządku społecznego, prawnych ograniczeń zachowania i większości systemów przekonań religijnych. Ale zawsze możemy optować za anarchią – jak nam to nie pasi.

Wolna wola świadomego umysłu – Podsumowanie:

Świadomość jest tu istotą. To funkcjonalny odpowiednik awatara, działającego w imieniu wszczepionego mózgu, który tworzy myśli, wybory i zachowania. Zatem nasz mózg ma ogromną swobodę, która daje mu elastyczność i nieprzewidywalność, a co najistotniejsze – kreatywność. Informacje przetwarzane świadomie to umyślne działania, które nie są z góry określone ani przewidywalne. Ponadto funkcje mózgu mają świadomość języka i obrazów, a zatem osądu, rozumu i kreatywności. Twierdzenie, że człowiek nie ma wolnej woli, jest zwykłą głupotą.

PS. Wszyscy mamy swobodę kształtowania naszej natury, czyli naszego życia. – August Witti

_________
#WolnaWola

Tags: