Najtrudniej poznać samego siebie

Wolność w Polsce

w polsko/patriotycznie/pomysłowo

System w naszym kraju jest zdemoralizowany i zdegenerowany, a polityka jest passé. Zupełnie stracił poczucie realizmu i wysysa obywateli do łez. A przecież można śmiało i swobodnie żyć na skraju systemu i zupełnie nie być od niego zależnym, w żaden sposób nie krępowanym, żyć zgodnie ze sobą i swoimi zasadami. To …

wolność w Polsce.

Wolność w PolsceJest cała masa wolnych zawodów, rolnictwo, ogrodnictwo, rzemieślnictwo, wystarczy po to sięgnąć, zacząć i leci. Może nie zostaniesz od razu milionerem, może i nie będziesz obrzydliwie bogaty, bo to najczęściej osiąga się nieuczciwą pracą. Ale z pewnością będziesz żył wygodnie, dostatnio, a co najważniejsze spokojnie. I nikt nie będzie cię okradał. Nie dostaniesz też nic od systemu, ale po co masz dostawać, skoro cię na wszystko stać!

To o czym piszę to nie bajka, choć na taką wygląda, to nie mrzonki, chociaż niektórym może się tak wydawać. To normalne życie w Polsce, tu i teraz, dostępne od zaraz. Warunek jest jeden – trzeba lubić pracować i kochać to co się robi. A w brew pozorom pokochać wolność jest niezwykle łatwo. Bo wolność dodaje skrzydeł i poczucia wartości. Bo wolność jest komfortem życiowym, na który stać tylko rozsądnych. Ale to co się robi, trzeba robić z wyboru, a nie narzucenia, z zamiłowania, a nie musu.

Gdy już żyjemy w takiej bajce, gdzie wszystko zależy od nas samych, okazuje się wówczas, że mamy na wszystko czas, że życie nas cieszy, że miłość ma gdzie wykwitnąć i rosnąć. Że ta bajka to jest nasza bajka. Wspomnieć czasami należy okres pozabajkowy, popatrzyć na wszystko z zewnątrz, aby odświeżać świadomość, że żyjemy w pieprzonej bajce. A ta bajka, to wszystko co mamy i bronić będziemy tej bajki do samego końca, naszego albo jej. Bo to nasza niepodległa bajka.

PS. System ma własną bajkę, ale ich bajka jest snuta zawsze kosztem naszej.

______
#Bajka

najnowsze z polsko

Drzewa a duchowość

Drzewa a duchowość

Drzewa a duchowość – drzewa mają priorytetową rolę w świecie duchowym, a
Proste prawdy życia

Proste prawdy życia

Proste prawdy życia i ich przedstawienie. Nasza miłość często objawia się niewerbalnie,
Żyjemy bez autorytetów

Żyjemy bez autorytetów

Żyjemy bez autorytetów, ale nie tak dawno szanowało się wiedzę, zdolności, umiejętności
Translate »
idź do góry