Najtrudniej poznać samego siebie

Współczesny satanizm

w filozoficznie/prawdziwie/topowo

Współczesny satanizm …

to bardzo ciekawe zjawisko, podszywające się pod sztandarowe tematy współczesnego świata, w myśl zasady “jako w piekle tak i na ziemi”. Cywilizacja ziemska miała kilka wspaniałych kultur, które zniknęły jak kamfora, za sprawą …czego? Za sprawą jakich sił te kultury zginęły i wszelki ślad po nich?

Współczesny satanizmGłównym motorem niegodziwości jest tzw. tolerancja i liberalizacja życia. Tolerancja dla środowisk LGBT, dla obcych /jacy by nie byli i w co by nie wierzyli/, dla innych religii, światopoglądu, opcji politycznej… czy w końcu tolerancja dla zachowań ludzkich, zbyt często tych wynaturzonych, nazbyt często niegodziwych. Już nawet nie zauważamy jak nasze życie zostało zdegradowane. Jak zmienił się kanon zachowań współczesnego człowieka. Gdy zaś słyszymy słowo satanizm, jawią się nam w głowie przerażające wizje, bo tak ukształtowały ją media. Wyobrażamy sobie, że wyznawcy Szatana to ludzie zdegenerowani, pozbawieni wszelkich zasad i moralności. Oczyma wyobraźni widzimy zdewastowane cmentarze, pentagramy, czarne msze i krwawe ofiary. A prawda wygląda zgoła inaczej. Sam satanizm do złudzenia przypomina nauki kościoła, ale też przybiera inne “cywilizowane” formy.

Za ojców współczesnego satanizmu uważa się Aleister’a Crowley’a i Anton’a Szandor La Vey’a. Ten drugi wystawił satanizm na “światło dzienne”. La Vey jest też twórcą “Biblii Szatana”, podstawy współczesnych satanistów. Satanizm w swojej istocie zdeterminowany jest przez materializm. Sataniści nie oczekują życia po śmierci, przejścia do kolejnego etapu rozwoju świadomości. Skupiają się na życiu doczesnym, władzy i schlebianiu swoim cielesnym instynktom. Nie oznacza to wcale degradacji intelektualnej, wręcz przeciwnie, dzięki tej postawie osiągają wysoki rozwój intelektualny i eksponowane stanowiska. A przekonanie o wyższości światopoglądu satanistycznego nad jakimkolwiek innym, w tych środowiskach, jest nader zastanawiające. Niepokojące jest jednak to, że zbyt często osoby administracji państwowej stają po stronie tego światopoglądu.

Wiara w Boga sugeruje nam kanon, wydawać by się mogło, dobrych zachowań – miłości, dobroci, empatii, współdziałania, pomocy, budowania i rozwijania, zarówno siebie, jak i planety. Satanizm natomiast sugeruje wolność zachowań. Chcesz spółkować z ludźmi tej samej płci, to spółkujesz, chcesz ze zwierzętami, nie ma sprawy, chcesz z nieżyjącymi, proszę bardzo. Chcesz zabijać, zabijaj, chcesz gwałcić, gwałć, chcesz mieć władzę nad wszelkimi istotami i ją im okazywać, OK. Chcesz wojen, masz, chcesz unicestwienia wszystkich – działasz. To właśnie jest satanizm, a kwintesencją tych zachowań jest slogan, bez żadnych osobistych wycieczek, “róbta co chceta“. Dlatego satanizm jest coraz bardziej popularny i zyskuje coraz więcej wyznawców. Bo człowiek z natury jest słaby i tchórzliwy. A satanizm daje mu moc i siłę niegodziwości.

Satanizm próbuje wyjść naprzeciw dążeniu człowieka do wolności, pozbawia go wszelkiej zwierzchności i obarcza odpowiedzialnością za własne życie, które należy wyłącznie do człowieka. Widziany w tym świetle satanizm nie jawi się już jako kult wszelkiego zła i niegodziwości. Jawi się jako kolejny sposób na znalezienie Boga. Boga nie wszechmocnego już, Boga nie miłosiernego, nie stwórcę, a Boga-Człowieka. Być może przemijającego i śmiertelnego, ale jedynego rzeczywistego, którego można doświadczyć. A jeśli do tej pory człowiek łudził się, że jest sam we wszechświecie, to teraz już nie jest. Ma szatana, który tylko czeka na rzesze wyznawców.

Można się nie zgadzać z satanizmem, można go krytykować, ba, można wierzyć w Boga. Jedno nie ulega wątpliwości, satanizm jest, był i będzie wieczny, w imię bogactwa, władzy, kłamstwa i bezkarności. Tak długo jak istnieje człowiek, jak istnieje dobro i zło, jasność i ciemność, dzień i noc, ogień i woda. Wybór należy do każdego z nas i to właśnie jest nasze zadanie, ten wybór, ta decyzja i wszystko co za nią idzie.

Bardzo ciekawy materiał 🙂

PS. Dawniej mężczyzna marzył, aby jego syn ożenił się z dziewczyną z okolicy. Później aby ożenił się z jakąkolwiek dziewczyną. Teraz, aby w ogóle ożenił się z dziewczyną.

_______
#Szatan

najnowsze z filozoficznie

Karmimy się iluzją

Karmimy się iluzją

Karmimy się iluzją. Warto zauważyć, że “dezinformacja” to informacja, która jest nieprawidłowa.

Nasze życie wewnętrzne

Nasze życie wewnętrzne. Otóż istnieje jeden aspekt życia, który jest nam dobrze
Żyjemy w Matrix'sie

Żyjemy w Matrix’sie

Żyjemy w Matrix’sie! Cóż to tak naprawdę znaczy? Otóż cały świat, nasz
Wszystko przez to ego

Wszystko przez to ego

Wszystko przez to ego. Zabijamy się przez ego, niszczymy przez ego, obrażamy
Translate »
idź do góry