Najtrudniej poznać samego siebie

Współczesny satanizm

Współczesny satanizm

w filozoficznie/prawdziwie/topowo

Współczesny satanizm to bardzo ciekawe zjawisko, podszywające się pod sztandarowe tematy współczesnego świata, w myśl zasady „jako w piekle tak i na ziemi”. Cywilizacja ziemska miała kilka wspaniałych kultur, które zniknęły jak kamfora, za sprawą …czego? Za sprawą jakich sił te kultury zginęły i wszelki ślad po nich?

Współczesny satanizm

Współczesny satanizm

Głównym motorem niegodziwości jest tzw. tolerancja i liberalizacja życia. Tolerancja dla środowisk LGBT, dla obcych /jacy by nie byli i w co by nie wierzyli/, dla innych religii, światopoglądu, opcji politycznej… czy w końcu tolerancja dla zachowań ludzkich, zbyt często tych wynaturzonych, nazbyt często niegodziwych.

Już nawet nie zauważamy jak nasze życie zostało zdegradowane. Jak zmienił się kanon zachowań współczesnego człowieka. Gdy zaś słyszymy słowo satanizm, jawią się nam w głowie przerażające wizje, bo tak ukształtowały ją media. Wyobrażamy sobie, że wyznawcy Szatana to ludzie zdegenerowani, pozbawieni wszelkich zasad i moralności. Oczyma wyobraźni widzimy zdewastowane cmentarze, pentagramy, czarne msze i krwawe ofiary. A prawda wygląda zgoła inaczej. Sam satanizm do złudzenia przypomina nauki kościoła, ale też przybiera inne „cywilizowane” formy.

Za ojców współczesnego satanizmu uważa się Aleister’a Crowley’a i Anton’a Szandor La Vey’a. Ten drugi wystawił satanizm na „światło dzienne”. La Vey jest też twórcą „Biblii Szatana”, podstawy współczesnych satanistów. Satanizm w swojej istocie zdeterminowany jest przez materializm. Sataniści nie oczekują życia po śmierci, przejścia do kolejnego etapu rozwoju świadomości. Skupiają się na życiu doczesnym, władzy i schlebianiu swoim cielesnym instynktom.

Nie oznacza to wcale degradacji intelektualnej, wręcz przeciwnie, dzięki tej postawie osiągają wysoki rozwój intelektualny i eksponowane stanowiska. A przekonanie o wyższości światopoglądu satanistycznego nad jakimkolwiek innym, w tych środowiskach, jest nader zastanawiające. Niepokojące jest jednak to, że zbyt często osoby administracji państwowej stają po stronie tego światopoglądu.

Współczesny satanizm – Rozważania:

Wiara w Boga sugeruje nam kanon, wydawać by się mogło, dobrych zachowań – miłości, dobroci, empatii, współdziałania, pomocy, budowania i rozwijania, zarówno siebie, jak i planety. Satanizm natomiast sugeruje wolność zachowań. Chcesz spółkować z ludźmi tej samej płci, to spółkujesz, ze zwierzętami, nie ma sprawy, z nieżyjącymi, proszę bardzo. Pragniesz zabijać, zabijaj, chcesz gwałcić, gwałć, chcesz mieć władzę nad wszelkimi istotami i ją im okazywać, OK.

Marzy ci się wojna, masz, chcesz unicestwienia wszystkich – działasz. To właśnie jest satanizm, a kwintesencją tych zachowań jest slogan, bez żadnych osobistych wycieczek, „róbta co chceta„. Dlatego satanizm jest coraz bardziej popularny i zyskuje coraz więcej wyznawców. Bo człowiek z natury jest słaby i tchórzliwy. A satanizm daje mu moc i siłę niegodziwości.

Satanizm próbuje wyjść naprzeciw dążeniu człowieka do wolności, pozbawia go wszelkiej zwierzchności i obarcza odpowiedzialnością za własne życie, które należy wyłącznie do człowieka. Widziany w tym świetle satanizm nie jawi się już jako kult wszelkiego zła i niegodziwości. Jawi się jako kolejny sposób na znalezienie Boga.

Boga nie wszechmocnego już, Boga nie miłosiernego, nie stwórcę, a Boga-Człowieka. Być może przemijającego i śmiertelnego, ale jedynego rzeczywistego, którego można doświadczyć. A jeśli do tej pory człowiek łudził się, że jest sam we wszechświecie, to teraz już nie jest. Ma szatana, który tylko czeka na rzesze wyznawców.

Współczesny satanizm – Podsumowanie:

Można się nie zgadzać z satanizmem, można go krytykować, ba, można wierzyć w Boga. Jedno nie ulega wątpliwości, satanizm jest, był i będzie wieczny, w imię bogactwa, władzy, kłamstwa i bezkarności. Tak długo jak istnieje człowiek, jak istnieje dobro i zło, jasność i ciemność, dzień i noc, ogień i woda. Wybór należy do każdego z nas i to właśnie jest nasze zadanie, ten wybór, ta decyzja i wszystko co za nią idzie.

PS. Dawniej mężczyzna marzył, aby jego syn ożenił się z dziewczyną z okolicy. Później aby ożenił się z jakąkolwiek dziewczyną. Teraz, aby w ogóle ożenił się z dziewczyną.

_______
#Szatan

najnowsze z filozoficznie

Cel w życiu

Cel w życiu

Cel w życiu. Posiadanie celu jest jednym z podstawowych czynników szczęścia. Bez
Rozmowa wewnętrzna

Rozmowa wewnętrzna

Rozmowa wewnętrzna. Z tych samych przyczyn wierzymy i nie wierzymy w Boga.

Jak zostać mistrzem?

Jak zostać mistrzem? Mistrz /czempion/ to osoba, która wykazuje zainteresowanie propagacją, wdrożeniem
Wyższa świadomość

Wyższa świadomość

Czym jest wyższa świadomość? Zastanówmy się i dokonajmy głębszego spojrzenia na tą
Translate »
idź do góry