Wszystko to bzdury

Wszystko to bzdury

w kwantowo/prawdziwie/świadomie

Wszystko to bzdury – wszelki wzrost wymaga konfliktu. Zaś nasze jakże cenne przekonania podważone, stają w obliczu zapytania i odpowiedzi, jak Brzytwa Ockhama. Inaczej wpadamy wciąż w intelektualne więzienie duchowej stagnacji. Otóż prawda jest, miłość jest, świadomość jest. Myśli i wszystkiego co z nimi związane nie ma – to czysty fejk, poddany obróbce czasowej i wartościowej, ale to nadal fejk. Nasze przekonania bazują na wszelkich naszych rozważaniach, przemyśleniach i myślach. To rozum. Ale z poziomu rozumu nie pojmiemy świadomości. Nie damy redy jej pojąć. Wszystko co wymyślimy, nadal będzie się opierać na tym co znamy.

Wszystko to bzduryWszystko to bzdury:

Podważenie wszystkiego co wiąże się ze starym paradygmatem dualności musi się dokonać. „Powinniśmy iść i bez przerwy głosić i przypominać ludziom na każdym kroku, kim jesteśmy: że nasza zdolność do samooszukiwania się nie ma granic i że każdy, kto w coś wierzy, jest w błędzie”. – Czesław Miłosz.

Naszym obowiązkiem jest podważyć wszystko, bo tylko wówczas możemy dostrzec prawdę. Bo prawda jest i wytrzyma każdy atak. Inaczej nie mamy szans na rozwój, gdyż nie jest alternatywą utknięcie w stałym, skostniałym myśleniu, ani też grzebanie się w tych wszystkich bzdurach, które do tej pory wymyśliliśmy.

Dlaczego to bzdury? Bo nasz świat jest schizofreniczny, gdyż rządzi w nim poczucie dualności, a jej po prostu nie ma. Cokolwiek tworzymy w tym świecie, ciągnie za sobą błędy tego świata. A to samo w sobie prawdą nie jest. Nie wierz na słowo! Przeprowadź własne badania. Miej własną wyobraźnię. Postaw swoje istotne pytania. Znajdź własne ograniczenia i na koniec znajdź swój test Turinga i własną brzytwę Ockhama, gdyż okazuje się, że twoja prawda nie jest tożsama z moją, a twój świat z moim.

„Umysł ludzki jest generatorem złudzeń, a nie oknem na prawdę. Najlepsze, co człowiek może zrobić, to wybrać złudzenie, które pomaga mu przetrwać dzień”. – Scott Adams. Wszyscy żyjemy w urojeniach własnego umysłu. Ci, którzy mają więcej urojeń, mają tendencję do złudzeń. Tym samym sztywno trzymają się dogmatycznych stwierdzeń, które prawdą nie są. Wystarczy tylko dotknąć przełącznika w głowie i wyłączyć myśli, a zacząć na nowo czuć. To co nam się roi w głowie, to stałe przekonywanie siebie. To nieustanny dialog świadomości z podświadomością. Dlatego tak istotne jest słuchanie.

Wszystko to bzdury – Podsumowanie:

Wszystko, cokolwiek myślimy, wiąże się z naszą tożsamością, a przecież to fejk. Ktoś dał ci imię, nazwisko, datę urodzenia, dosyć często niezgodną, nr. NIP, pesel, adres, telefon, a wszystko to fejk. Tożsamość to nie ty, podobnież jak ego to nie ty. To tylko zlepek myśli, opinii, wrażeń, określeń, wszystkiego co składa się na tożsamość, ale to prawdą nie jest. Zatem wszystko należy podważyć, aby dojść do prawdy. I bynajmniej nie trzeba szperać i poszukiwać, bo nie ma w czym poszukiwać. Wystarczy się rozglądnąć uważnie, połączyć kropki i wysnuć swoją prawdę. I przede wszystkim nie obarczać nią innych, bo to nie ty.

PS. Nic nie jest prawdą co jawi się w umyśle. – August Witti