Najtrudniej poznać samego siebie

Wychowanie w świadomości

Wychowanie w świadomości

w świadomie/prawdziwie/zdrowotnie

Czym jest wychowanie w świadomości. Otóż wszystko to, co uważamy za świadome: miłość, szczęście, śmiech, radość i spokój wewnętrzny, wszystko to służy wychowaniu, zwłaszcza małych dzieci. Jak zapewnić dzieciom taką radość i swobodę, skoro mamy swoje własne obowiązki. Otóż są takie możliwości. Taką możliwością jest zwierzątko w domu. Oczywiście musi to być zwierzątko, z którym dziecko nawiąże kontakt. I takim zwierzątkiem jest kot. Ale nie zwykły dzikusek, a kot felinoterapeuta.

Wychowanie w świadomości

Wychowanie w świadomości – Felinoterapia:

Felinoterapia (łac. felis – kot, gr. therapeia – opieka, leczenie) to jedna z metod zooterapii polegająca na kontakcie osoby poddawanej terapii z kotem. Działanie terapeutyczne ma nie tylko kontakt fizyczny z kotem, ale nawet sama jego obserwacja lub przebywanie w jego towarzystwie. Zauważane są takie korzyści jak poprawienie samopoczucia, obniżenie poziomu lęku, zmniejszenie poczucia samotności, mobilizacja do działania, zwiększenie wydzielania endorfin, stymulacja układu odpornościowego, obniżenie ciśnienia krwi, poziomu cholesterolu i triacylogliceroli we krwi.

Felinoterapię wykorzystuje się do usprawniania osób starszych, niepełnosprawnych i niedołężnych, ale także jako opiekunów do dzieci, które takiego kompana potrzebują. I nie ma dziecka na świecie, które nie chciało by małego kotka.

Od wielu lat prowadzimy wraz z Kają hodowlę kotów rasy Peterbald – BellaBitis*PL, którą to rasę gorąco polecamy. Jest to kot niezwykle inteligentny, uwielbiający zabawę i kontakt z człowiekiem. Wiele lat również zajmujemy się razem wraz z Kają świadomością. Nasze dzieci, bo tak o naszych kotach mówimy, są zsocjalizowane w maksymalnym stopniu, tak aby swoim przyszłym właścicielom dostarczały tych świadomościowych pierwiastków. I dostarczają. Mamy wielu wychowawców dzieci z naszej hodowli, a większość z naszych podopiecznych zmieniła życie swoich właścicieli.

Wychowanie w świadomości:

I nie są to bajki, bo dowodów na felinoterapię Peterbaldów mamy szereg, a możliwości są niewyczerpane. Peterbald to niezwykle oryginalna i dość rzadko spotykana, młoda rasa kota, kształtująca się dopiero kilkanaście lat. To koty o orientalnym typie sylwetki /podobnie jak syjamy, orienty, seszele/. Ich masa ciała to ok. 2-4 kg, więc są to koty raczej małe. Ich ciało jest smukłe, umięśnione, szczupłe, łapy są długie, a oczy mają kształt migdała. Charakterystyczny jest bardzo długi ogon, ostro zakończony. Peterbald jest kotem aktywnym, energicznym, szybkim i bardzo sprawnym. Jest skoczny, co oznacza, że w domu nie ma miejsca, w które kot jeśli tylko zechce nie wskoczy, nie obejrzy, nie obwącha, ewentualnie nie położy się w nim.

Te koty uwielbiają towarzystwo człowieka i są istotami ciekawskimi, chciałoby się rzec, że wścibskimi. Koty te nie lubią samotności, dlatego  ideałem jest kompan w postaci drugiego kota, dziecka lub starszej osoby. Chętnie się zaprzyjaźnia, jest skory do zabaw, ale też wspólnego spędzania czasu. Są to koty oddane i kochające na zabój swoich właścicieli.

Każdy, kto weźmie Peterbalda na ręce, zdziwiony jest jego małością i duża ciepłotą ciała. Spowodowana jest ona dwoma przyczynami: po pierwsze brak lub szczątkowe owłosienie pozwala łatwiej odczuwać temperaturę ciała kota /a jest ona wyższa o ok. 1 st. C niż ludzka/, ponadto koty łyse i ze szczątkowym owłosieniem, mają większą ciepłotę, by chronić swoje nagie ciało przed wyziębieniem. Maleńkie Peterbaldy są wręcz gorące w dotyku, co jest bardzo przyjemnym i miłym uczuciem.

Ponadto koty te ze swej natury mają przeciwny biegun ładunku ciała niż człowiek. Stąd też jego moc uzdrawiania, wygrzewania, odpromieniowywania i uwalniania bólu. Ponadto koty te wyczuwają energię choroby i bólu w człowieku z racji zmiany biegunowości tych osłabionych miejsc. Chętnie się na nich kładą, co niejednokrotnie powoduje zanik bólu i ozdrowienie cała. Nic dziwnego skoro ten kot działa jak osobisty termofor, połączony z osobistym odpromiennikiem, a jednocześnie jest przyjacielem pełny miłości. Czego więcej chcieć?

PS. Świt nieustannie daje nam wsparcie w postaci odtrutek na nasze dolegliwości. – August Witti

najnowsze z świadomie

Uczciwość wobec siebie

Uczciwość wobec siebie

Uczciwość wobec siebie. Od najmłodszych lat uczy się nas, że uczciwość jest
Czym jest duchowość?

Czym jest duchowość?

Czym jest duchowość? Nasza duchowość jest aspektem, który jest dostrojony do idei
Translate »
idź do góry