Najtrudniej poznać samego siebie

Prosty sposób na wyjście Polski z kryzysu

Prosty sposób na wyjście Polski z kryzysu

w polsko/pomysłowo/zdrowotnie

Prosty sposób na wyjście Polski z kryzysu. Zamiast karać – zezwalać, zamiast zabraniać – pozwalać, zamiast wymyślać – należy wiedzieć, że konopie, a w szczególności marihuana, to dar natury i nie ma lepszego panaceum na zdrowie, dobry humor i normalność. W oparciu o wiedzę o marihuanie // i na podstawie doświadczeń mądrzejszych narodów podaję sposób na kryzys.

Prosty sposób na wyjście Polski z kryzysu

Prosty sposób na wyjście Polski z kryzysu

Z tego co słyszę, coraz większe są w Polsce restrykcje względem marihuany. Politycy PIS zarzekają się, że nigdy nie zezwolą na jej legalizację dla celów rekreacyjnych. A tymczasem marihuana jest na przykład w stanie Waszyngton zalegalizowana, opodatkowana i ujęta w przepisy. Podobnie sprawy się mają w Kolorado i stanie Alaska, z kolei Nevada, Kalifornia, Maine i Arizona, przygotowują się do legalizacji już w tym roku.

Oprócz zbawiennego działania marihuany o którym Stany Zjednoczone Ameryki już dawno huczą. Na legalnej marihuanie można nieźle zarobić. A to oznacza ogromny dochód z podatków dla stanów i gmin, gdzie pojawią się sklepy z legalną marihuaną. Przecież jak wszystko, i marihuana, jest tam opodatkowana. Według urzędowych danych stan Waszyngton osiągnął w jeden miesiąc wpływy w wysokości 1,2 mln dolarów ze sprzedaży marihuany. Stanowi planiści szacują, że w latach 2015–19 wpływy wyniosą ok. 590 mln.

W Kolorado ma to być w tym roku aż 67 mln dol. Wg Jeffreya Mirona /ekonomisty z Harvardu/, gdyby legalizacja objęła całe Stany Zjednoczone, dałaby to skarbowi państwa USA ok. 6,2 mld dol. rocznie z tytułu podatków i pozwoliłaby zaoszczędzić 7,7 mld dolarów, które pochłania egzekucja prawa antynarkotykowego. Z legalizacji nie wynika rzecz jasna, że automatycznie przestają działać wcześniejsze zasady ustalone przez np. pracodawców, czyli w dalszym ciągu, mimo legalizacji, nie można przyjść do pracy na haju, bo marihuana jest legalna.

Wiecie już jaki jest ten prosty sposób na wyjście Polski z kryzysu? Zalegalizować marihuanę w Polsce! Bo okazuje się, że nie szkodzi a pomaga, nie uzależnia, a leczy z uzależnień i niejednokrotnie może uratować życie. Z pewnością i definitywnie spowoduje, że nieuleczalne choroby staną się godne. Do śmierci nie poprowadzi cierpienie, tylko radosny grymas na twarzy i pogodzenie się z odejściem.

Prosty sposób na wyjście Polski z kryzysu – Podsumowanie:

Jeśli jeszcze was nie przekonałem, to już nic was nie przekona, podobnie jak PIS. Ekonomia, nauka i doświadczenie mówi, że marihuana to dar. Służy ludziom w sposób fenomenalny, ale na upartość nie ma rady. Jeszcze raz przykładowo Arizona zalegalizowała marihuanę do użytku medycznego w 2010 roku. Jest w tym sektorze jednym z najszybciej rosnących rynków w USA. Po legalizacji marihuany rekreacyjnej, wprowadzony zostanie 15% podatek od jej sprzedaży. Podatek ma przynieść $40 mln wpływów do budżetu stanowego w pierwszym roku. Legalizację posiadania jednej uncji i uprawiania małych ilości na użytek osobisty.

PS. Uważam, że marihuana powinna być legalna. Nie palę jej, ale podoba mi się jej zapach – Andy WarholKonopie są potrzebne do bogactwa i bezpieczeństwa kraju – Thomas JeffersonWytwórzcie jak najwięcej nasion konopi i siejcie je wszędzie! – George WashingtonCzemu marihuana jest nielegalna? Rośnie naturalnie na całej planecie. Czy pomysł delegalizacji natury nie wydaje się… nienaturalny? – Bill HicksCzy marihuana uzależnia? Tak, podobnie jak wszystkie naprawdę przyjemne rzeczy w życiu, które są warte powtarzania bez końca – Richard Neville.

 Banalne dla naukowców stwierdzenie, że skręt jest mniej groźny od wódki, to dla wielu polaków trudna do przyjęcia rewelacja – Aleksander KwaśniewskiZakaz roślinek napawa mnie śmiechem. Należałoby zaaresztować Pana Boga za umiejscowienie na ziemskim padole krzewów koki i konopi – Zbigniew HołdysUważam, że marihuana może uratować Polskę przed popadnięciem w totalny alkoholizm – Maciej ZembatyProhibicja marihuany zrobiła ludziom więcej złego, niż mogłaby zrobić marihuana – William F. Bucjkey Jr, Marihuana jest uzdrowieniem narodu, alkohol jest zagładą – Bob MarleyTo nie jest narkotyk. To jest roślina – Arnold Schwarzenegger, W Polsce powstała Konopielka, więc o co tutaj chodzi?Witold Augustyński

__________
#Marihuana

najnowsze z polsko

Drzewa a duchowość

Drzewa a duchowość

Drzewa a duchowość. Mają priorytetową rolę w świecie duchowym, a i samo
Translate »
idź do góry