Najtrudniej poznać samego siebie

Wyższa świadomość

Wyższa świadomość

w filozoficznie/prawdziwie/świadomie

Czym jest wyższa świadomość? Zastanówmy się i dokonajmy głębszego spojrzenia na tą koncepcję. Wyższa świadomość to często przytaczane pojęcie. Używamy go do opisywania różnych stanów świadomości fizycznej i umysłowej. Ale czym tak naprawdę jest ta wyższa świadomość? Ogólnie rzecz biorąc, odnosi się do podwyższonego stanu świadomości i zrozumienia. Często kojarzy się z duchowym wzrostem i oświeceniem, ale może też po prostu odnosić się do bardziej rozszerzonego, otwartego sposobu myślenia i bycia.

Wyższa świadomośćWyższa świadomość

Nie wszystkie formy świadomości są takie same. Czasami doświadczamy otwartej uwagi, a innym razem, na przykład, gdy wykonujemy działanie – wąskiej formy świadomości. Wyższa świadomość  jest sposobem na wyjaśnienie sobie własnej rzeczywistości.

Mamy 6 poziomów świadomości:

1. Życie ci się przytrafia – gdy reagujesz na doświadczenia i rzeczy, które napotykasz, broniąc się, unikając rzeczy i rzadko żyjąc chwilą obecną.

2. Życie dzieje się przez ciebie – gdzie twoje niezadowolenie z poczucia bezsilności sprawia, że ​​czujesz, że możesz i powinieneś kontrolować swoje życie.

3. Życie dzieje się w tobie – gdzie widzisz, że całe twoje reagowanie i kontrolowanie nie przyniosło ci pożytku. Owszem, zdajesz sobie sprawę, że życie jest doświadczane przez twoje myśli. Twoje cierpienie i przeciwności nie są spowodowane tym, co ci się przydarza, ale historiami, które twój umysł tworzy na temat tych doświadczeń.

4. Życie dzieje się dla ciebie – gdzie zaczynasz akceptować naturalny bieg życia, myśląc o nim mniej jako o czymś do ukształtowania, a bardziej o czymś, czego możesz doświadczać.

5. Życie dzieje się poprzez ciebie – gdy rozumiesz już, że w życiu nie ma zwykłych chwil. Każda chwila jest okazją do pozytywnego doświadczenia, a to wszystko dzieje się poprzez ciebie, twoje ciało i umysł.

6. Życie to ty – gdy nieustannie kultywujesz bardziej akceptujące, nieoceniające podejście do życia, postrzegając siebie jako nierozerwalnie połączonego ze wszystkim wokół ciebie.

Wyższa świadomość – Rozważania:

To dosyć istotne rozważania i zgoła inne podejścia do świadomego życia. My, ludzie, spędzamy większość czasu działając w „niższej świadomości” lub „normalnej świadomości”, na auto pilocie, jak niektórzy określają. Niższa świadomość jawi się „sennością”, nie pełnym zaangażowaniem w świat wokół. Skupiamy się przede wszystkim na sobie, naszym przetrwaniu i naszych sukcesach. Jesteśmy egotyczni i egocentryczni. Ale mamy zawsze możliwość działania w wyższym trybie niż egoizm, reaktywność i duma. Wyższa świadomość pozwala nam na głębsze zrozumienie natury rzeczywistości. Te stany przenoszą umysł poza interes własny i pragnienia. Przestajemy działać pod wpływem strachu i podchodzimy do wszystkiego z otwartym umysłem. W wyższych stanach świadomości przypisujemy doświadczeniom chwili obecnej bardziej szczegółową, nieoceniającą postawę. Zastanawiamy się, w jaki sposób ból lub cierpienie mogą wpływać na nas. Rozwijamy umiejętność większego współczucia i motywacji do działania, zamiast skupiać się na ich wpływie na nas.

Aktywność mózgu jest bardziej złożona w wyższych stanach świadomości, a nasze doświadczenie percepcyjne rozszerza się. Zmienia się nasze doświadczanie emocji, czyniąc nas lepszymi w obserwowaniu ich i zarządzaniu nimi, zamiast reagować instynktownie. Ponadto kultywowanie wyższych poziomów świadomości pomaga nam zrozumieć i odblokować moce naszego umysłu. To zaś implikuje szczęście i spełnienie. A ta wyższa świadomość pozwala nam bezwarunkowo kochać, czyli trwać w poczuciu wszechmocy, nieustraszoności i możliwości. A te są nie lada. Co możemy zrobić dla siebie, aby oderwać się od egotycznego autopilota i zasmakować życia?

Wyższa świadomość – Obserwacja:

1. Uważne oddychanie
Zmienia subiektywne doświadczenie i rozszerza nasze poczucie świadomości. Zmniejsza niepokój i reaktywność, zmienia nasze stany emocjonalne i przywraca energię.

2. Głęboka medytacja
To relaksująca medytacja, w której nie ma miejsca na lenistwo.

3. Radość i współczucie
To aktywne pielęgnowanie uczucia radości, współczucia.

4. Akceptacja
Zaakceptuj zarówno pozytywne, jak i negatywne rzeczy, które ci się przytrafiają i skup się na tym, co możesz kontrolować, a nie na tym, czego nie możesz.

5. Medytacja uważności
To skoncentrowanie się na przyzwoleniu na to, co się wydarza. Prowadzi wprost do głębokich stanów świadomości.

Wyższa świadomość – Podsumowanie:

W życiu nasze umysły często dryfują między myślami, ideami i stanami bytu. To jest właśnie strumieniem świadomości. Ale możliwe jest utrzymanie tego naturalnego przepływu myśli, jednocześnie wykraczając poza zwyczajne sposoby życia i rzeczy, które nas trzymają. Wówczas zaczyna działać prawo przyciągania, dwupunkt, zjednoczenie z orgonitami, programowanie wody, czyli de facto zdrowie i wiele, wiele innych, które składają się na całość „życie nam sprzyja”. Dostęp do wyższych stanów świadomości mentalnej i wizualnej może pomóc nam stać się mniej reaktywnymi, bardziej otwartymi i bardziej akceptować doświadczenia, które napotykamy. To prowadzi nas wprost do czystej świadomość, która jest esencją ludzkiej tożsamości, ponieważ jedynym twoim zadaniem jest poznać siebie i uczynić życie spełnionym. Nie mamy innych zadań.

PS. Najtrudniej jest poznać samego siebie. – August Witti

_______________
#WyzszaSwiadomosc

najnowsze z filozoficznie

trójkąt dramatyczny

Trójkąt dramatyczny Karpmana

Trójkąt dramatyczny jest dobrze znanym modelem psychologicznym. Sporo ludzi powiela ten odwieczny, choć

Wielkie pragnienie

Wielkie pragnienie. Motywacja bez pragnienia jest zmarnowana. Motywacja musi przyjść do ciebie.

Czym jest intencja?

Czym jest intencja? Intencja /zamiar, dobra chęć/ to stan psychiczny, w którym
Translate »
idź do góry