Zaciesz samośmieja

Zaciesz samośmieja

w oświecenie/zdrowotnie

Zaciesz samośmieja. Nie umiemy się cieszyć, wiecznie naburmuszeni, czasem złośliwi, w powadze i marsie, nie umiemy się cieszyć. Nie mówię o śmiechu, wybuchach radości i chichocie historii, mówię o czystej, nieposkromionej radości z rzeczy, spraw, sytuacji małych i dużych. Ta radość jest nam konieczna do tego, aby się rozwijać, podnosić energetykę ciała, łagodzić obyczaje i kreować pozytywną rzeczywistość.

Zaciesz samośmieja

Zaciesz samośmieja

Radość, wewnętrzne zadowolenie, śmiech to objawy wysokich wibracji i sposobność kreowania rzeczywistości. Skoro życie jest naszym odbiciem, lustrem myśli, to dlaczego nie skorzystać z radości i nauczyć się cieszyć z wszystkiego?

Wszak to do nas i tak wróci w nowej wykreowanej rzeczywistości. I tak, zamiast „starej biedy”, będziemy mogli zająć się zupełnie nowym szczęściem, miłością i radością. A one niechybnie do nas przyjdą, bo jesteśmy radośni i zadowoleni.

Niektórzy mawiają „nie ma się z czego cieszyć!” i to niestety jest nasz największy błąd – bo jest z czego. Zawsze jest z czego się cieszyć, tylko trzeba to dostrzec, zrozumieć, a niejednokrotnie pobudzić, zasuplementować śmiech i radość.

Niskie energetycznie emocje, zawsze generują u nas niepowodzenia i w konsekwencji są zawsze problematyczne. I wcale nie musi dosięgnąć ta zła energia bezpośrednio nas, dosięgnie tego, na czym nam najbardziej zależy, aby zwrócić naszą uwagę, skłonić do zastanowienia i analizy tego, co kreujemy. I bynajmniej nie musisz być radosny i miły dla innych, bądź dla siebie, bo to Twoje życie.

W trudnych, bądź niskich emocjonalnie sytuacjach jest nam trudno oderwać się od nich. I tutaj potrzebujemy czasami inicjatora. Takim inicjatorem może być znane i dobroczynne CBD, ale też czekolada, lody, dobra muzyka, spacer, dobra książka, film, cokolwiek ustalisz ze sobą i założysz. Wybór musi być świadomy i miły dla nas samych. Nie możesz zgasić niskich energii innymi niskimi energiami, bo donikąd Cię to nie zaprowadzi, a wręcz odwrotnie, osadzi w sytuacji niekomfortowej i beznadziejnej.

Natomiast samo powstrzymanie, zatrzymanie i odrzucenie niskich emocji jak wstyd, wina, apatia, smutek, lęk, żądza, gniew, duma, zbyt często prowadzi do agresji. Ta, jak wiadomo, do niczego dobrego. I co z tego, że udowodnisz swoje racje, wyładujesz swój gniew, zdenerwujesz się lub po prostu wkurwisz. I tak bilans wyjdzie dla Ciebie niekorzystnie, a niekomfortowym i  niekorzystnym zjawiskiem jest szkodzenie sobie.

Zaciesz samośmieja – Podsumowanie:

Generalnie to głupie, ale nie będziesz nieustannie głupcowi powtarzał, że jest głupi, bo to nic nie zmienia. Nadal jesteśmy na minusie. Natomiast zmianę przynosi odprężenie, reset emocjonalny, spokój i zadowolenie, a to dają nam szczęście i miłość. Warto się nad tym zastanowić, pomyśleć, uzmysłowić sobie. Dla nas samych szczęście jest najważniejsze, a gdy już je osiągniemy, osiągną je wszyscy wokół, nie tylko my sami.

Zatem do dzieła, śmiejmy się, radujmy, sprawiajmy sobie przyjemność, dążąc do szczęścia. I pamiętajmy, że wraz z radością, miłością i szczęściem, przychodzą do nas dobrobyt, spokój, pogoda ducha i tzw. sielanka. A to już samo w sobie jest coś, o co trzeba zabiegać. To powoduje, że zaczynamy rozumieć siebie, zastanawiamy się nad sobą. Pracujemy nad swoją kreacją i celem życia /o ile go odkryjemy/.

PS. Śmiech to zdrowie, każdy Ci to powie.

_____
#Radosc