Najtrudniej poznać samego siebie

Zasada jest prosta

Zasada jest prosta

w filozoficznie/prawdziwie/świadomie

Zasada jest prosta! Jesteś ZA / NA TAK, albo na NIE. I tyle. Do wszystkiego podchodzisz w ten sposób. I albo jak jesteś ZA / NA TAK – to jesteś świadomy siebie, a jak NA NIE – to nie. I proste! A teraz każdy idzie do auto obserwacji siebie i swoich własnych uczuć. Zapomniałem, że obserwujemy głównie uczucia. A tak dla ciekawych, im dłużej trwa ta obserwacja, tym dłuższa medytacja. Im głębszy oddech tym medytacja wnikliwsza. Obserwujemy siebie i doradzamy sobie.

Bo jest nas dwóch, ten szlachetny i świadomy, który kąpie się czasami w miłości i szczęściu. I ten podły, ten zakapior, który działa przeciwko nam – ego. Jak już obserwujemy to ego, jak widzimy oczyma wyobraźni, to wówczas podejmujemy decyzję, wypowiadamy się, względem tego świadomego, który jest uważny. Po tym dopiero wybieramy czy TAK, czy NIE? Mam nadzieję, że wielu to pomoże, tak jak i mnie pomaga. I wcale nie lata temu, ale mimo wszystko dosyć dawno temu.

Zasada jest prostaZasada jest prosta

Nieustanna obserwacja samego siebie, swojego głupiego i podstępnego ego, swoich podświadomych, nierozważnych decyzji, obserwacja i uważność na to, co jest w środku nas, w sercu – to świadomość. Świadomość działa na poziomie wyobraźnie, tego jak byśmy chcieli, naszej bajki i naszych cudów. Celów i dążności do nich. Opiera się na życiu wewnętrznemu, na własnych celach, wyobrażeniach przyszłości, wizjach, pragnieniach i ich konsekwentnej realizacji tegoż wszystkiego. Ta możliwość realizacji to wolność i pokój w nas.

A to zaś przedostatni najwyższy z poziomów – pokój. Później to już oświecenie i swoista boskość. To jest celem świadomości, nie zaś nieustanna negacja siebie, swoich marzeń, celów i planów. Nie ciągłe poszukiwanie na zewnątrz. Nie to ciągłe łamanie danego sobie słowa, nieustanne oszukiwanie siebie. Z wielką niekorzyścią dla siebie, bo to niewola matrixa /systemu/. To trzeba dostrzec!

Choćby nie wiem co kto mówił, jesteś tą pieprzoną księżniczką, a ty księciem. Ba jesteś dzieckiem bożym, więc się adekwatnie zachowuj. Nie poddawaj się, nie mazgaj, nie narzekaj, tylko walcz o siebie, ale walcz honorowo, jak ze sobą. Na umiejętności. Pokaż, że cię stać na coś, udowodnij swoją wielkość, a nie marudź na rodziców i na cały obok świat. Bo on nie jest niczemu winien. To ty pieprzysz swoje życie i nikt ci nic złego nie robi.

To wszystko twoje decyzje, świadome lub nie. A można uniknąć wszystkiego, będąc w porządku ze sobą. Bez rozterek i wątpliwości. Bez ale. Bez odkładania na jutro. To szczera prawda. Żadna przygana, bo każdy tak ma, albo miał. Dla siebie to ty jesteś najważniejszy, ale ty lepszy, piękniejszy, zdrowszy, sprawniejszy, mądrzejszy, spełniony. Nie zraniony. Ty w zgodzie ze sobą. I nikt poza tobą cię nie ocenia. Bo nie może.

Mam świadomość trudu zrozumienia, bo nikomu się to nie udaje jeśli nie wyjdzie ponad swój intelekt, ponad system, ku wolności. Nikt, nikomu nie zabrania być wolnym, nawet nie każe pracować, nawet nie trzeba się uczyć, nawet żyć nie ma obowiązku. Można wszystko, ale lepiej to robić świadomie, dla siebie. Bo gdy wzrastamy to wszyscy, taka jest moc Uniwersum.

Jak z małpami na wyspie i na lądzie. Jak na wyspie małpy nauczą się otwierać mleko, to pozostałe na lądzie za chwilę umieją. Bo jesteśmy jednym Uniwersum, w wielu postaciach doświadczenia. Ale świadomość Uniwersum do nas nie spada z nieba. Trzeba jej pozwolić zejść do nas. Trzeba ją zaprosić. Prostym słowem TAK. Twoja zgoda na wszystko co tobie miłe, prawdziwie miłe w sercu jest istotą. To powoduje harmonię w sercu, ciele, jestestwie. A to zaś implikuje szczęście i spełnienie.

Zasada jest prosta – Podsumowanie:

O ile jesteśmy uważni, konsekwentni w swoich działaniach, świadomi celu i sensu życia to super. Wiemy kim jesteśmy i po co. Wówczas sięgamy po miłość i pokój, aż po oświecenie. Raj może i zawsze był tutaj, trzeba tylko umieć sobie go stworzyć. I bynajmniej nie trzeba bogactwa do tego. Ale trzeba spełnienia i szczęścia. Trzeba miłości i pokoju. Innej drogi do szczęścia nie ma. Do bogactwa owszem są, ale czy ono bez świadomości może dać szczęście. Nigdy! Pisałem o tym nie raz. Każdy wie co dobre, a co złe. Każdy prawa boskie czuje w sercu. Bo one są nie do złamania. A jeśli łamiemy, to szkodzimy tylko sobie. Każdy sam.

PS. Uważność implikuje możliwość, ta zaś implikuje spełnienie, a to, szczęście i miłość . – August Witti

________________
#ZasadaSwiadomosci

najnowsze z filozoficznie

Jak zacząć działać

Jak zacząć działać

Jak zacząć działać? Z racji tego, że człowiek podąża, potrzebą ludka jest
Kościół katolicki upada

Kościół katolicki upada

Kościół katolicki upada. Kościół stoi obecnie na grząskim gruncie, choć jeszcze tego
Obecne czasy

Obecne czasy

Obecne czasy – żyjemy w bardzo ciekawych czasach. Jest taka chińska klątwa
Translate »
idź do góry