Zasady dobrego życia

Zasady dobrego życia

w świadomie

Zasady dobrego życia. Jak wszystko, tak i samo życie ma swoje zasady. Skądże biorą się te zasady? Ano starożytni myśleli, myśleli i wymyślili. Nam przychodzi tylko słuchać, jeśli chcemy wygrać naszą grę życia. Albo po swojemu spierdolić sobie życie. Nie ma od tych zasad póki co odstępstw, a wszystkie zaistniałe kończą się tragicznie. Dobrą radą jest rozpoczęcie wprowadzania zmian, od jednej z porad dziennie, rozważenie, wprowadzenie, a po kilku dniach kolejną. Tak będzie łatwiej. Poza tym po trzech razach to już nawyk.

Zasady dobrego życiaZasady dobrego życia

1. Porządek wokół siebie

Uporządkowane miejsce pracy czy działania jest istotne, gdyż bezpośrednio oddziaływuje na nasze zmysły. Porządek dla mózgu postrzegany jest jako – spokój, a wszelkie odstępstwa – niepokój.

2. Czyny mówią głośniej niż słowa

Warto zmienić podejście do siebie. Zacznijmy dzień od zmiany tegoż podejścia. Każdy dzień od teraz zapisujemy trzy rzeczy, które zrobiliśmy wczoraj dobrze. Ten nowy nawyk pozwoli osiąść w rzeczywistości /tu i teraz/ i da nową, świeżą perspektywę każdego dnia. Czyny mówią głośniej niż słowa, a to będzie świetny sposób na rozpoczęcie dnia. Kiedy zaczniesz rejestrować swoje dni, zdziwisz się, jak wiele możesz osiągnąć i w jak prosty sposób. Zobaczysz także na własne oczy, co można osiągnąć, mając pozytywne nastawienie, a także zobaczysz, co zrobiłeś źle i jak możesz to naprawić. Sporo, co nie?

3. Oczyścić umysł

Techniki dowolne i sposoby również. Ale gdy skończysz, nie myśl ani nie próbuj niczego pamiętać. Po prostu opróżnij umysł, przewietrz go i wzmocnij, aby znaleźć jasność. Kiedy opróżniasz swój umysł, nie próbując sobie niczego przypomnieć, próbujesz znaleźć nowy sposób spojrzenia na problem. Kiedy opróżnisz swój umysł i spojrzysz na problem z nowej perspektywy, rozwiążesz go.

4. Cel na dany dzień

Rano wyznacz sobie jasny cel na dany dzień. Być może jest to już rozwiązanie problemu. Możesz napisać posta na blogu lub coś innego, co chcesz osiągnąć. Wyznacz sobie jasny cel na dany dzień i utrzymuj go w swoich myślach przez cały dzień. O wiele bardziej prawdopodobne jest, że osiągniesz swój cel, jeśli zachowasz go w swoich myślach. Wyznaczenie celu pomoże się skoncentrować. Bez względu na wiek, poświęcenie kilku chwil na wąchanie kwiatów, przytulenie zwierzaka, pocałunek bliskiej osobie, to wspaniały sposób na ponowne skupienie się na teraźniejszości. Zdziwisz się, jak ta prosta sztuczka pomoże się relaksować. Niewiele jest rzeczy w życiu, które uspokajają i relaksują tak, jak wąchanie kwiatów.

6. Żyć pełnią co dnia

„Żyje się tylko raz, więc niech się to chociaż liczy”. Zbyt wielu ludzi bierze życie za pewnik i marnuje je. Nie robią nic, aby się rozwijać, uczyć i tworzyć rzeczy. Było by to zrozumiałe, gdyby nie fakt, że tak postępując, szkodzą tylko sami sobie. Nikomu innemu. Jeśli masz marzenia, chcesz coś osiągnąć w swoim życiu, możesz nie mieć zbyt wiele czasu na ich realizację. Zatem nie spędzaj życia czekając, aż coś się wydarzy i stresując się tym, co będziesz robić, gdy będziesz starszy. Żyj pełnią każdego dnia i spraw, by to życie się liczyło i miało jakiś sens.

7. Ucz się na błędach

Każdy popełnia błąd, ale nie każdy załamuje się. O ile lepiej tych błędów nie popełniać. Błędy się zdarzają, ucz się na nich i idź dalej. Nie rozpamiętuj popełnionych błędów i nie zadręczaj się nimi. Po prostu spróbuj się od nich uczyć i iść do przodu. Cofnij się o krok i oceń, co się stało. Zadaj sobie pytanie, co mogłeś zrobić inaczej. W ten sposób uczysz się na swoich błędach i idziesz do przodu.

8. Życie to zabawa

Życie to coś więcej niż praca. Generalnie życie to zabawa, a gdy pozwolisz sobie żyć trochę więcej, odkryjesz, że jest o wiele więcej rzeczy, którymi możesz się cieszyć w życiu. Nie żyj życiem sfokusowanym na pracy. Jest wiele rzeczy, których należy spróbować, by się cieszyć. Hobby, książki, medytacje, rozwój duchowy, wyprawy, nowe miejsca etc. Kluczem jest znalezienie czegoś, co lubisz robić /pasja, hobby, zainteresowanie/ i spędzanie na tym dnia. Wówczas praca przeradza się w zabawę i przestaje dominować w twoim życiu. Trzeba znaleźć czas na rzeczy, które są ważne poza pracą.

Zasady dobrego życia – Podsumowanie:

Bez względu na wiek, istnieje wiele sposobów na wczesne rozpoczęcie dnia. Istnieją też sposoby, aby ten dzień sobie rozweselać. Aby rozpocząć zmieniać swoje życie, można skorzystać z sugerowanych tutaj wskazówek. Czas zacząć rozpoczynać dzień we właściwy sposób, aby zmaksymalizować swoje szanse na osiągnięcie wszystkiego i cieszenie się dniem obecnym. To wszystko zmienia. Przestrzeganie choćby jednej wskazówki przyniesie pozytywne zmiany w życiu, zaś przestrzeganie wszystkich przyniesie sukces i satysfakcję, czyli spełnienie. Co jeszcze przyniesie, zależy już od ciebie.

PS. Życie to zabawa, gdyż wszystko jest cukierkiem. – August Witti

_________
#DobreZycie

Tags: