Ziarno zdrowia

Ziarno zdrowia

w polsko/prawdziwie/tradycyjnie

Ziarno zdrowia. Coraz więcej i chętniej się mówi i pisze o konopiach, o ich zaletach i właściwościach leczniczych. Z konopi można wszystko! Mało co pisało się o samym ziarnie konopnym, a już o tym, że doskonale ono zastępuje mięso w diecie wcale. Podobnie jak olej lniany, ziarna posiadają idealne proporcje kwasów omega-3 i omega-6, mają 18 aminokwasów i sporo minerałów.

Ziarno zdrowia

Ziarno zdrowia

Ziarna konopne zawierają: lecytynę, błonnik, 18 aminokwasów, kwasy tłuszczowe typu omega-3, omega-6 i omega-9. Proteiny, minerały (potas, wapń, fosfor, siarka, magnez, cynk, żelazo), witamina A, E, B3, B6. Kwasy omega, których nasz organizm nie produkuje, musimy przyjmować z zewnątrz. Ziarna konopi zaś, posiadają optymalną proporcję kwasów omega 6 i omega 3. To służy wzrostowi odporności, zapobiega zawałą serca i zakrzepom, poprawia jakość skóry. Chroni nasze stawy i poprawia funkcjonowanie mózgu, a na dodatek są całkiem smaczne.

Ziarno zdrowia – Podsumowanie:

Można je spożywać np. w postaci koktajlu: 0,2 l mleka orkiszowego, 2 łyżki nasion z konopi /łuskane ziarna konopi/, 1 banan. Ziarna konopi występują w trzech postaciach produktowych: ziarna łuskane, niełuskane, mielone. Łuskana mają większą ilość białka i kwasów tłuszczowych. Mielone ziarna konopi posiadają takie same właściwości, jak niemielone i doskonale nadają się jako dodatek do herbat, mleka, czy koktajlu. Niełuskane ziarna konopi posiadają duże ilości błonnika i węglowodanów, o czym wiedzieli nasi antenaci i to wcale nie tak dawno. Do wojny Polska słynęła z upraw konopnych i produktów z konopi.

PS. Radziłem mu, iżby siemię konopne w kieszeni nosił i po trochu spożywał. To tak ci się do tego przyzwyczaił, że teraz coraz to ziarno wyjmie, wrzuci do gęby, rozgryzie, miazgę zje, a łuskwinę wyplunie. W nocy, jak się obudzi, także to czyni. Od tej pory tak mu się dowcip zaostrzył, że i najbliżsi go nie poznają. (…) Bo w konopiach oleum się znajduje, przez co i w głowie jedzącemu go przybywa. – Jan Onufry Zagłoba herbu W Czele 😀

________
#Konopie