Ziemia ma dwa księżyce

Ziemia ma dwa księżyce

w innowacyjnie/prawdziwie/topowo

Ziemia ma dwa księżyce. Astronomowie NASA to łebscy goście, w końcu to właśnie NASA zagarnęła wszystkich naukowców niemieckiej III Rzeszy, po II Wojnie Światowej, a byli to ludzie naprawdę mądrzy i pomysłowi. Naukowcy NASA odkryli zatem zupełnie nowy naturalny księżyc Ziemi, nasz własny satelita. Mało tego, zapowiadają, że będzie ich jeszcze więcej. Aż strach się bać. W świetle tych faktów już wiecie już.

Ziemia ma dwa księżyce

Ziemia ma dwa księżyce

Nowym księżycem pochwyconym przez ziemskie pole grawitacyjne jest planetoida 2016 HO3. Przypuszcza się, że średnica obiektu wynosi od 40 do 100 metrów. Odległość między Ziemią a 2016 HO3 wynosi 38 średnich odległości do Księżyca w najbliższym miejscu, a w najdalszym 100 odległości do Księżyca. W tej sytuacji niezaprzeczalnie mamy już dwa księżyce. Ciekaw jestem jak będzie oddziaływać nasza nowa asteroida, bo księżyc daje nam nieźle popalić. To on swoim oddziaływaniem zmienia pływy wody na ziemi, także w naszych organizmach, a nasz Twardowski jest widać bezsilny wobec tych oddziaływań.

Naukowcy z NASA zapowiadają, że planeta Ziemia może wkrótce zyskać kolejne cztery księżyce i to w najbliższych 100 latach. Quasi-satelita to obiekt, który znajduje się w rezonansie orbitalnym naszej planety. Są to ciała niebieskie o nieregularnej budowie, oraz wydłużone orbity, które nierzadko prowadzą do wypadnięcia tych obiektów z orbity. Co w konsekwencji prowadzi do przemieszczania tych obiektów w przestrzeni kosmicznej, aż do kolejnego przechwycenia, przez większą planetę. Taki kosmiczny PONG, jak pierwsza znana gra na Atari, przy czym odbijanie piłeczki odbywa się w tysiącach jeśli nie milionach lat :D.

PS. Błędy człowieka szlachet­ne­go są jak zaćmienie Słońca lub Księżyca. Wszys­cy je widzą.

________
#Ksiezyc