Najtrudniej poznać samego siebie

Ziemski bąbel

Ziemski bąbel

w filozoficznie/prawdziwie/świadomie

Ziemski bąbel. Wyobraź sobie ziemski bąbel, taka mała piłeczka ziemia, która zawieszona jest w nicości, o przepraszam kosmosie, a dokładniej galaktyce drogi mlecznej i układzie słonecznym. Masz bąbla? Zatem ten nasz bąbel ziemia, zamknięty szczelnie, bo ino raz na milion coś wpada, sobie jest. Masz to?

Ziemski bąbel

Ziemski bąbel – Rozważania:

No to teraz wyobraź sobie, w co wierzysz bądź nie, że to wszystko co w tym bąblu, już dawno, bo powstało 4,54 ± 0,05 mld lat temu z mgławicy słonecznej, czyli dawno, wszystko co do odrobinki już dawno się wymieszało, bo nie miało innego wyjścia, ani sposobu, aby się nie wymieszać. Czyli być innym.

I co z tym Ziemskim bąblem – kumasz już?

Nadal myślisz, że są jakieś różnice między czymkolwiek? Między ludźmi, zwierzętami, w ogóle przyrodą a nami, jakiekolwiek? No nie. To co jest, jest uzupełnieniem, dopełnieniem drugiego i wówczas stanowi całość, jedność gdy jest razem. No cóż! Bywa! Ciężkie doprawdy jest zrozumienie też splątania kwantowego, równie ciężkie jak istota boga. Ale coś jest na rzeczy skoro naukowcy z całego świata, już z dnia na dzień, odkrywają boga, nieśmiertelność duszy, inkarnację, reinkarnację, energie subtelne i fakt, że jednak poza ziemią nie działają już ziemskie prawa.

Ziemski bąbel – Podsumowanie:

Dalej myślisz, że te ludzkie różnice zdania, te konflikty i podziały, ten fakt posiadania przez moment czegokolwiek ma jakieś znaczenie? Dalej myślisz, że jesteś lepszy, bądź gorszy lub naprawdę inny, a inny od czego i czy aby nie za wąsko patrzysz. Popatrz szerzej. Nie umiesz, to się naucz. Wszystko tutaj na ziemi jest dostępne dla każdego, wystarczy się pochylić, by móc cieszyć się wiedzą i zdolnościami komórkowymi. Cały czas i nieustannie wszystko tkwi w nas samych. To my kształtujemy swój świat, nie telewizyjny, nie odległy, swój. I w niczym się od innych nie różnimy, bo jesteśmy jednym, bez względu na wszystko. I już dawno jesteśmy wymieszani, nie tylko ludzie z ludźmi. Tak – fizyka i chemia się kłania.

PS. Bo z pustego to Salomon nie naleje, ani Jezus nie zrobi wina. – August Witti’

___________
#ZiemskiBabel

Tags:

najnowsze z filozoficznie

Jak zacząć działać

Jak zacząć działać

Jak zacząć działać? Z racji tego, że człowiek podąża, potrzebą ludka jest
Kościół katolicki upada

Kościół katolicki upada

Kościół katolicki upada. Kościół stoi obecnie na grząskim gruncie, choć jeszcze tego
Translate »
idź do góry