Najtrudniej poznać samego siebie

Zmarginalizowany wyjazd prezydenta

w patriotycznie/polsko/prawdziwie

Mass media tego nie podały, bo przecież walczą z obecnym prezydentem Polski, nie było też wygłupów w stylu wchodzenie na krzesło i wzywanie szoguna. Cała wielodniowa ceremonia odbyła się na najwyższym poziomie i sądzę, że w podobny sposób zostałby przyjęty Putin czy Obama. O czym to świadczy? Że ta wizyta była istotna dla obu krajów i rokująca na dużą współpracę. W Polsce wyjazd ów przedstawiony został jako …

zmarginalizowany wyjazd prezydenta!

chiny2Komunistyczne Chiny przedstawiły relację z wizyty polskiego prezydenta realnie i wiarygodnie. Zadziwia zaś postawa rzetelności polskich dziennikarzy działających w demokratycznym, jakby nie było, kraju. Prezydent Duda pojechał do Chin reprezentować nasz kraj jako naturalnego lidera i największego obecnego gracza Europy Środkowo-Wschodniej. Wizyta była na najwyższym chińskim poziomie, a wizyta sama w sobie niezwykle owocna. Pisałem już o tym w felietonie “Jak Polak z Chińczykiem“.

Szacunek z jakim został przyjęty prezydent Duda świadczy o tym, że po raz pierwszy w historii prezydent Polski oceniony został po tym co robi. Duda reprezentował polską rację stanu i polski interes, nie jakieś tam prywatne, korupcyjne interesy. Przedstawiono Polskę jako lidera Europy Środkowo-Wschodniej, największego i najpoważniejszego gracza spośród szesnastu. Polska znalazła się na pozycji naturalnego lidera, przez swoje położenie geograficzne i możliwości rozwoju oraz otwartość z jaką podchodzi nasz prezydent. Otwiera to dla nas szanse zakończenia postawy chłopca do bicia Europy Zachodniej. Tę wizytę i to co się w okół niej dzieje i dziać będzie, powinno się należycie zrozumieć, a zrozumieć to może nawet gimnazjalista. Jest to jeden z ważnych momentów dla Polski i warto się z nim zapoznać, aby go pamiętać i docenić w przyszłości.

We wtorek 25 listopada odbył się w Suzhou na wschodzie Chin  szczyt gospodarczy szesnastu krajów Europy Środkowo-Wschodniej i Chin – “16+1”, gdzie podczas jego inauguracji polski prezydent podkreślił, że szczególnie cieszy go fakt, iż po raz kolejny kraje Europy Środkowo-Wschodniej koordynują swój potencjał i plany.To istotne, zwłaszcza w kontekście rozmów z tak poważnym partnerem, jakim są Chiny“. W grupie “16+1”, oprócz Chin, znajdują się: Estonia, Łotwa, Litwa, Polska, Czechy, Słowacja, Węgry, Rumunia, Bułgaria, Słowenia, Chorwacja, Serbia, Bośnia i Hercegowina, Czarnogóra, Albania i Macedonia. Podczas czwartego szczytu w Suzhou większość krajów była reprezentowana przez premierów. Przewodniczący parlamentu reprezentował Chorwację, a wicepremierzy – Rumunię i Słowację.

Relacja z wizyty prezydenta Andrzeja Dudy w Chinach przedstawiona przez chińską telewizję publiczną CCTV.

Kilka słów na temat obecnych Chin, gwoli przybliżenia tematu ludziom niezorientowanym. Chiny od A do Z – chinolista.pl – Pokazuję jak jest.

 PS. Jeśli Polska ci w czymś szkodzi, porzuć Polskę – o cóż chodzi!

___________
#DudaChiny

najnowsze z patriotycznie

Strach Covidian

Strach Covidian

Strach Covidian – rządy państw wykorzystują strach do kontrolowania i manipulowania populacją
Żyjemy bez autorytetów

Żyjemy bez autorytetów

Żyjemy bez autorytetów, ale nie tak dawno szanowało się wiedzę, zdolności, umiejętności
Na co nam polityka

Na co nam polityka

Na co nam polityka? Nieustannie doniesienia prasowe na temat polityki budzą spore
Translate »
idź do góry