Najtrudniej poznać samego siebie

Znasz li ten schemat?

w prawdziwie/pomysłowo/zdrowotnie

Rodzimy się, żyjemy i umieramy, jednocześnie cały ten przydzielony nam czas jest dziwnie niesprawiedliwy i w nieodpowiednim “czasie”. Nasz czas podzielony jest między dobrem, a złem, ale my mamy czas na wybranie strony, albo i nie.

Znasz li ten schemat?

Znasz li ten schemat?Narodziny — Nauka — Praca — Rodzina — Potomstwo — Odchowanie — Starość — Śmierć. Czy ktoś poznaje, czy ktoś zna? Oczywiście, że tak – wszyscy! Od narodzin jesteśmy manipulowani, sterowani, kierowani na różne sposoby – rodzice, religia, system, polityka-biurokracja, prawo itd., itp. Czy ktoś się zastanawia, po co to wszystko? Dlaczego? I ta właśnie zagwozdka pozwala dostrzec pewne sprawy, manipulację, a zarazem sens, istotę życia.

Jaka manipulacja? – święcie się oburzysz! Ano manipulacja, bo tutaj na ziemi manipulują nami ludzie, którzy chcą nas wykorzystać i zagrabić owoce naszej pracy. To kościół, biurokracja, politycy, lekarze, prawnicy, wszyscy Ci, co tworząc problem, usilnie go za nas rozwiązują. Mimo iż jest to problem z palca wyssany, fikcyjny i przez nich stworzony. To najnormalniej w świecie pasożytniczy tryb życia podpowiada im takie działania.

Ale my sami możemy żyć na granicy systemu, nie musimy trwać w nim przyszpileni do miejsca, roli, podatnika. Każdy z nas może zerwać te więzy i uwolnić się od systemu. Powiesz, ale jak nie pracować, jak nie płacić ZUS, jak nie podporządkować się prawu? Ano, po prostu, na płacić, nie pracować /w systemie/, robić to co się chce i /na styku wolności i systemu/ zarabiać tym, co się lubi, umie i kocha, ot co.

System na taką formę bytu, nie ma wpływu, niewiele może zdziałać i z reguły w ogóle nie działa. A jak działa to opieszale i bezskutecznie, zatem nie ma się czego bać. Generalnie system wymyślił sobie strach jako argument nacisku i tylko od tego czy się boimy, czy nie, zależy nasze w nim przebywanie. Całe gałęzie życia są do naszej dyspozycji: rolnictwo, sadownictwo, hodowle, wolne zawody. Cały ten pozasystemowy róg obfitości, który jest i był do naszej dyspozycji, pozostaje cały czas w ofercie pracy.

Na narodziny swoje wpływu nie mamy, za poczęcie odpowiedzialni są nasi rodzice i tu nie ma manipulacji, ale już wychowanie nią jest. Jakiej wiary są rodzice, takiej wiary jesteś ty, jesteś postrzegany w zależności jaką rolę odgrywają rodzice i aż do pełnoletności nie masz nic do gadania. Wiek szkolny to też czas, gdzie zajmują się tobą prawdziwi fachowcy od manipulacji i programowania na masową skalę.

Tylko twoja dociekliwość i chęć zdobycia wiedzy nie pozwalają na dalszą twoją degradację. W wieku szkolnym każde niepodporządkowanie systemowi karane jest “kiblowaniem” i gorszymi ocenami, które nie pozwolą Ci iść dalej w dowolnym kierunku. Zatem okazuje się, że wykształcenie nie ma najmniejszego znaczenia, bo możesz nie ukończyć żadnej ze szkół, a wiedzę mieć taką, że klękajcie narody.

Następny etap – praca, która już w młodym wieku ze względu na szkołę została określona. Do dyspozycji masz niewielką pulę wyboru i tym samym zarobków, czyli statusu. Kolejnym schematem jest rodzina i potomstwo.

Takie sprawy jak rodzina, potomstwo, praca, zobowiązania bankowe, dom, mieszkanie, powodują, że coraz głębiej wchodzisz w układ. Stajesz się bezwolną maszyną, robotem, który już nie może zmienić swojego życia, bo jest uwiązany. Później państwowo nakazuje Ci to dziecko wychować, tę pracę poprzez zmiany stanowisk zachować, a poprzez zobowiązania bankowe, nie ruszać się z miejsca. Ot i całe clue programu.

Kiedy zaś osiągniesz wszystkie punkty schematu, przyjdzie czas na śmierć /ostatni z punków/ i rozterka, rozpacz i bezsilność, że dałeś się tak zmanipulować. Wszystko to odbywa się pod wpływem strachu, a największy z nich to strach przed śmiercią. Ale skoro Twoja religia i wszyscy naokoło wiedzą, że życie się nie kończy z chwilą śmierci, to czego tak naprawdę się boisz?

PS. Zacznij żyć, bez strachu, bez schematów, bez zniewolenia, bo możesz!

______
#Zycie

najnowsze z prawdziwie

Kultywowanie świadomości

Kultywowanie świadomości

Obecnie kultywowanie świadomości jest najważniejszą częścią pracy duchowej i mało kto to
Korzyści zdrowotne wody

Korzyści zdrowotne wody

Korzyści zdrowotne wody. O wodzie pisałem już kilka razy, ale powracam do
Przeszkody świadomości

Przeszkody świadomości

Przeszkody świadomości. Podziwiamy tych, którzy osiągnęli wyższą świadomość – Jezus, Budda… Ale
Wszelkie przekazy odrzucamy

Wszelkie przekazy odrzucamy

Wszelkie przekazy odrzucamy. Głównym piewcą przekazu był Jezus z Nazaretu, który mawiał,
Translate »
idź do góry