Najtrudniej poznać samego siebie

Żyć w optymizmie i miłości

Żyć w optymizmie i miłości

w prawdziwie/świadomie/zdrowotnie

Żyć w optymizmie i miłości. Optymizm jest cechą osobowości, ale także wytworem naszego otoczenia i nas samych. Od urodzenia odbieramy emocjonalne wibracje we własnych domach i środowisku. Spokój i miłość powodują rozkwit, ale jeśli pojawiają się napięcia i dysfunkcje, optymizmu musimy się nauczyć. Każdy z nas może nauczyć się być optymistą. Sztuka polega na znalezieniu celu. Gdy pracujemy lub żyjemy z celem, czujemy się spełnieni i otwarci, a to sprzyja optymizmowi.

Żyć w optymizmie i miłościŻyć w optymizmie i miłości

Wielu z nas utożsamia optymizm ze szczęściem. Owszem. Jedno może wpływać na drugie, ale nie są tym samym. Pozytywne myślenie nie oznacza, że omijają nas życiowe doświadczenia. Podchodzimy do trudności po prostu w spokojny sposób. Optymizm pozwala nam przyjąć niefortunne okoliczności. To zaś zmniejsza smutek, przez co omijamy depresję i niepokoje. Wówczas nasze życie stabilizuje się, stwarza zdrowe, silne relacje, a przede wszystkim sprzyja rozwiązywaniu problemów i radzeniu sobie w życiu.

Optymizm to sposób myślenia, który umożliwia pozytywne postrzeganie świata w pozytywnym świetle. Optymiści uważają negatywne wydarzenia jako sytuację przejściową do rozwiązania i przewidują je pozytywne, nie konfabulując negatywnie. Co zadziwiające, optymizmu można się dość łatwo nauczyć. Oto kilka praktyk, które zmieniają nasze widzenie na pozytywne.

1. Zmień optykę na pozytywną /włóż różowe okulary/

Trzeba rzucić sobie wyzwanie, pamiętać i wiedzieć, że zawsze istnieje inna perspektywa /optymistyczna/. Skupia się to na pozbawieniu konfabulacji, która z natury jest negatywna, na rzecz wyobrażania sobie pozytywnych rozwiązań. Samo podejmowanie tego wysiłku zmienia chwilowo nasz punkt widzenia, ale możemy także wytrenować nasz mózg w stronę pozytywnego myślenia. To zaś zmienia nasz świat.

2. Zwróć uwagę na siebie i swoje otoczenie

Mamy tendencje do życia nie swoimi sprawami. Wciąga nas praca, polityka, informacje ze świata, a tego co pod stopami nie zauważamy. Skupmy się zatem na sobie, na swoich potrzebach, marzeniach, wyobrażeniach, pasjach i bliskich. Skupmy się na świecie obok, aby chociaż on był taki jak chcemy. Zamknijmy w końcu swój horyzont, wiedząc dokładnie co wokół się dzieje.

3. Wyłącz wiadomości i wszelkie nie dotyczące ciebie informacje

To wcale nie jest takie trudne. Nam się tylko wydaje, że te pobieżne informacje zwrotne są dla nas istotne. Istotni w tym wszystkim jesteśmy my sami. Odkrywanie swego wewnętrznego życia, poszukiwanie pasji, marzenia i pragnienia oraz ich realizacje. Należy pamiętać, że tym czego pragniemy trzeba się interesować. Poznać to wszystkimi możliwymi dla nas technikami poznawczymi. Wówczas to ma szansę się ziścić. Nie inaczej.

4. W miarę często pisz swój dziennik

Po co nam dziennik, można zapytać? Dziennik stwarza w nas potrzebę rozmyślań, analizy i świadomego przemyślenia. To jedno z najbardziej istotnych narzędzi. Ta umiejętność z czasem pozwala nam na coraz szybsze podejmowanie słusznych decyzji. A tym właśnie jest świadomość, nie musimy wszystkiego wiedzieć i przeżyć, musimy wiedzieć gdzie znaleźć i jak wykorzystać.

5. Zawsze sprawdzaj, co już możesz, a czego jeszcze nie możesz świadomie kontrolować

W miarę wzrostu tej umiejętności odsuwamy od władzy ego. Ego traci, świadomość zyskuje. A świadomość to nie przebywanie wraz z Bogiem na niebiańskich chmurkach. Świadomość to wiedza i umiejętności, poparte pasją i wiarą w siebie, wespół z miłością do całego świata, które w tym momencie dają połączenie ze źródłem. A wówczas znamy odpowiedzi na wszystkie gnębiące nas pytania. To także uważność i bycie tu i teraz.

6. Przyznawaj się zawsze do błędów

Tą umiejętnością ćwiczymy prawdomówność i znów odsuwamy ego. Ego to kłamstwo i samoochrona. A świadomość to prawda, a życie w prawdzie nam po prostu służy. Świadomość jest prawdziwa, zatem zupełnie inna niż egotyczne kłamstwo. Tutaj mamy jasną sprawę – w prawdzie, czyli świadomie – w kłamstwie, nieświadomie. A co dokładnie oznacza w tym momencie nieświadomie? Na przekór sobie, przeciwko sobie, przeciwko życiu i zdrowiu, ale zawsze przeciwko sobie – bo jesteś tylko ty, tu i teraz.

Żyć w optymizmie i miłości – Podsumowanie:

Każdy z nas może być optymistą. A ten nasz optymizm kreuje pozytywne życie. A ten pozytyw życia daje nam poprzez wdzięczność – zdrowie, poprzez bezinteresowną miłość – szczęście, poprzez wybaczenie – spokój, poprzez zadośćuczynienie – wynagrodzenie. Ponadto to połączenie optymizmu i świadomego myślenia pomaga nam poruszać się przez życie. A jam jest. Wszystkim dla siebie.

PS. Dobra wiadomość – wszystko przemija. Zła wiadomość – wszystko przemija. Zawsze możesz zacząć od nowa. – August Witti

najnowsze z prawdziwie

Duchowość kwantowości

Duchowość kwantowości. Odkrycie fizyki kwantowej na nowo zdefiniowało sposób, w jaki postrzegamy
trójkąt dramatyczny

Trójkąt dramatyczny Karpmana

Trójkąt dramatyczny jest dobrze znanym modelem psychologicznym. Sporo ludzi powiela ten odwieczny, choć
Translate »
idź do góry