Żyć w oświeceniu

Żyć w oświeceniu

w oświecenie/prawdziwie/świadomie

Żyć w oświeceniu. Pragnienie oświecenia jest zakorzenione w naszej duszy. Człowiek nieustannie poszukuje wyższych poziomów świadomości. Po co? Aby przejść od mniejszej mocy do większej mocy. Ludzki układ nerwowy jest majestatyczny i w stanie potencjału. Ludzki mózg ma więcej połączeń między neuronami niż jest atomów we wszechświecie. Zatem jest to maszyna potężna, ciut mało wykorzystywana. Nasze zmysły są regulowalne, zatem możemy nimi sterować. My sami możemy stać się świadomi i przejść od stanu oddzielenia, wyobcowania, strachu, do stanu jedności, całości, szczęścia i harmonii z prawem naturalnym.

Żyć w oświeceniuŻyć w oświeceniu

Głównym stanem świadomości jest czysta świadomość. Jest to doświadczenie Jaźni. Zwykle umysł jest wypełniony narastającymi nieustannymi myślami. Medytacja spowalnia je i eliminuje, wycisza, przenosi umysł na głębsze poziomy myślenia, aby w końcowym etapie przekroczyć ciało i doświadczać jaźni. Tu dualność zanika całkowicie pozostawiając ciszę. W miarę rozwoju, a raczej wnikania w świadomość, wszystko dzieje się samo. Pragnienia, są automatycznie spełniane bez większego wysiłku. Życie płynie gładko, zdrowo, dostatnio. Świat nam sprzyja, gdy nie stawiamy mu przeszkód, ale to nie koniec tej wyprawy w świadomość.

Kolejnym etapem rozwoju świadomości jest świadomość Boga. W tej boskiej świadomości jesteśmy bezpośrednią realizacją Boga. Wraz z rozwojem świadomości Boga nasze zmysły stają się bardziej wrażliwe i dostrzegamy to, czego wcześniej nie uświadamialiśmy sobie. Coraz bardziej wzrastając, wzrasta w nas miłość do Boga i boskiej wartości życia. Wraz z tym odczuciem wzrasta jedność świata, a wraz z nią doświadczamy więcej szczęścia, które przejawia się wszędzie.

Żyć w oświeceniu – Podsumowanie:

Ostatnim etapem ewolucji świadomości to świadomości jedności, W tym stanie świadomości serce i umysł są w pełni rozwinięte. Nieograniczona rzeczywistość Jaźni jest wszędzie, widzi wszystko, w pełni. „Jestem tu, gdzie jestem, w pełni w chwili obecnej, w pełni świadomy, w pełni rozbudzony do tego, kim naprawdę jestem. Oświecenie zostało opisane jako doświadczenie powrotu do domu. Dochodzimy do źródła naszego bytu i rozpoznajemy, kim naprawdę jesteśmy. Osoba, która osiąga oświecenie, niezależnie od tego, kim jest i gdzie mieszka, jest jak latarnia morska, która wywiera wpływ na świat i przyczynia się do rozwoju ludzkości.

PS. Zatem osiągnięcie samoświadomości, to nieodzowna czynność do bycia w pełni człowiekiem. – August Witti