Najtrudniej poznać samego siebie

Życie jak z bajki

Życie jak z bajki

w oświecenie/prawdziwie/zdrowotnie

Życie jak z bajki. Przypominam sobie swoje młode lata, gdzie wszystko było takie piękne i tajemnicze. Zastanawia mnie dlaczego? Dlaczego tak było wówczas, a dzisiaj nie jest? Co się zmieniło? Oczywiście każdy snuje swoją teorię, ja jednak sądzę, że sprawa jest całkiem prosta. Bracia mniejsi. Albo więksi, bo nasi wierni przyjaciele domowi mają w skali świadomości 250 Hawkinsa, co niejednokrotnie jest wyższe niż wielu z nas, z ludzi. Generalnie chodzi mi o przyrodę. To brak przyrody powoduje syntetyczność i płaskość życia.

Życie jak z bajki

Życie jak z bajki

Dostrzegam to co może przeoczyliśmy, że zwykły krzew czy drzewo, które przez całe nasze życie było, nagle gdy zniknęło, odebrał nam właśnie ową tajemniczość, która potęgowała nasz cudownie niewinnie bajkowy nastrój i jak kto chciał – przygodę. Tak banalne to jest i niezwykłe zarazem. Parę drzew i krzewów powodowało, że droga, skądinąd krótka i prosta /syntetyczna/, była pełną przygód i tajemniczości. Wszak byliśmy na łonie przyrody, chłonęli jej magię, wąchali, słuchali ptaków i podziwiali skoczne zwierzęta. W którymś momencie komuś zaczęło to przeszkadzać. W zasadzie nie komuś, a systemowi, który wszystko musi kontrolować. Ale bajka to bajka, nie da się jej kontrolować. Na tym polega tajemniczość. Trzeba zdać sobie z tego sprawę i to zmienić.

Trudno wymagać od systemu, żeby zadbał o naszą tajemniczość, ale sam czy sami możemy i mogę zadbać. A posadzić skurczybyka, na pohybel systemowi – haha. To wcale nie takie magiczne, wziąć szczepkę, parę dni w domu w wodzie, a jak wypuści pędy, to do ziemi i tyle. A jak urośnie to będzie tajemniczo. Jeszcze parę drzew, trawa, kwiaty i mamy tajemniczy ogród 😀 . Naprawdę tak mało potrzeba. To samo ze zwierzętami, które nieustannie generują miłość. Jak myślisz, czy jak będziesz miał kochające zwierzątelko koło siebie, to będziesz lepszym, czy gorszym człowiekiem? No i masz odpowiedź.

Świat był tajemniczy, zagadkowy, pełen wyobraźni i bardzo romantyczny. Był? On taki jest! W naturalnych warunkach, to my ludzie go tylko chwilowo zmieniamy, jak się okazuje na niekorzyść, dla samych siebie. Odkąd to zrozumiałem i pojąłem w pełni, żyję otoczony zwierzętami, sieję, sadzę, trawy, kwiaty, drzewa, krzewy, aby odzyskać tę tajemniczość bajki. A zwierzęta to główni bohaterowie tej bajki, tu nie ma co dywagować. I wiecie co? Z ręką na sercu – żyję jak w bajce, z roku na rok coraz piękniejszej, bo bardziej tajemniczej. I powiem wam, z roku na rok rozumiem coraz bardziej – co to jest szczęście i miłość. Polecam z całego serca.

PS. Krajobrazy są stanami duszy.

www.facebook.com/oldmosswoman – polecam

____
#Bajka

najnowsze z oświecenie

Słownik świadomościowy

Słownik świadomościowy

Słownik świadomościowy. Posługujemy się coraz to innymi nowymi zwrotami słownymi, nawet gdy
Prawa boskie

Prawa boskie

Prawa boskie, to prawa rządzące naszym wszechświatem. To podstawa duchowości. Bez tych
10 krótkich pytań

10 krótkich pytań

10 krótkich pytań – Zadam ci kilka krótkich pytań. OK? Otóż, aby
12 cech pasji

12 cech pasji

12 cech pasji. Pasja nie wiedzieć czemu kojarzy się z pracą. Pasja
Translate »
idź do góry