Najtrudniej poznać samego siebie

Życie jest bez sensu

Życie jest bez sensu

w filozoficznie/prawdziwie/świadomie

Życie jest bez sensu, co widać jeśli się zastanowimy. Nie ma w nim połączeń logicznych, ani też logicznych następstw, chociaż nasz mózg stale usiłuje to wszystko tłumaczyć. Tłumaczymy więc w głowie swymi myślami rzeczy, których nie da się wytłumaczyć, odnajdując pasującą cząstkę. Tego właśnie nauczyła nas nauka, bo w niej wszystko jest teorią, bardziej lub mniej pasująca do rzeczywistości. Czeka nas zmiana tego widzenia świata z męskiego /wytłumaczonego rozumowo/, na żeński /entropiczny i uczuciowy/.

Życie jest bez sensuŻycie jest bez sensu!

I ta wiadomość, to hasło jest najlepszym co nas mogło spotkać. Dlaczego? Bo skoro nic z niczego nie wynika, skoro nie ma tak naprawdę rzeczy powiązanych, to i my możemy zacząć być wolni, bo to co nas więzi jest tylko teorią większości, a świat dąży tak naprawdę do entropii. Żeńskiej entropii opartej na uczuciach i emocjach. Tego widzenia świata my chłopcy musimy się nauczyć, a kobiety muszą przestać tłumić to w sobie. Bo droga logicznego, wynikowego widzenia świata nas nigdzie nie prowadzi. Mało tego, stale ogranicza nasz potencjał, tym co już teoretycznie ustalone.

To zmienia też obraz świata, bo nic nie musimy. Nie musimy się uczyć, tym bardziej, że to co do nas dociera dawno już nieaktualne. Nie musimy być jacyś, bo nie ma takiej potrzeby. Nie musimy honorować żadnych ludzkich wymysłów, gdyż nieświadomi swego pochodzenia możemy im w ogóle nie podlegać. Jedyne co nam pozostaje, jeśli chcemy być szczęśliwi, to zaakceptować siebie takim jakim jesteś i przełożenie tego widzenia na świat. To jest ta żeńska energia i moc, zrozumienie rzeczy, że świat dąży do entropii /chaosu/ i nic nie jest w nim stałe. Jedyne co może w nim zaistnieć to emocje, a te zawsze prowadzą do miłości.

To co dla nas mężczyzn zawsze było śmieszne i ośmieszone /kawał o blondynce/, przekładaliśmy też ogólnie na kobiety, bo nie były logiczne, a to naszym męskim zdaniem jest głupota. Otóż nie! To my jesteśmy zaskorupieni w tej męskiej przyłbicy logiczności i opiniotwórczości. Kobieta nie opiniuje, ona kocha i dzieli, każdemu ile potrzeba, podłóg serca, a nie durnego umysłu. Zauważmy, że to co dziś jest święte, jutro upada, wszystko się zmienia, znika. Spójrzmy na przyrodę jak ona działa, jakie są role. Dowiemy się szybko, że lew nic nie musi /wystarczy że jest/, ale mały kotek też nic nie musi /wystarczy, że jest/. Zatem ty może, wystarczy że jesteś i nie musisz pasować do żadnego planu. Bądź sobą!

Każdy z nas jest wolny jeśli zechce, jeśli nie podda się i nie wejdzie w system. Każdy ma nie dosyć, że prawo do tego, to ma też poniekąd obowiązek, rozwijać i dbać o siebie. Tylko o siebie. Reszta jest wynikiem naszych wewnętrznych zmian. Możesz miłością przyciągnąć miłość i tego poszukujemy, ale też możesz nienawiścią ciągnąć nienawiść i tu już trzeba uważać. A najlepiej nie rezonować. Bo nienawiść i niskie energie sieką tylko po nas, bo to nasza karma. Zatem lepiej nam przyjąć entropiczność świata i się z tym pogodzić, niż się upierać dziś, przy tym co jutro już jest nieważne. Wówczas jesteś wolny.

A wolność to pełna akceptacja siebie i miłość własna. Jednocześnie to indywidualizm, oryginalność, własne poglądy i opinie, zero przymusu, zero kontroli, zero nakazów i zakazów, to wolność. Cała negatywność bierze się z naszych opinii, nie z faktu, że jest. W przyrodzie negatywności nie ma. Jest tylko stan istnienia, czyli życie. Żyjesz to się ciesz, bo możesz coś fajnego zrobić. A jak ci się nie chce, to nie rób nic. Bez znaczenia. Jesteś wszak wolny. Korzystaj z wolności, a nie narzekaj, że wybrałeś źle. Mylić się możesz, oczywiście, ale czas się ocknąć. Czas przejrzeć na oczy, że świat nie jest logiczny i wynikający z siebie. Jest jaki jest.

PS. Wszystko się zaczyna, zmienia i kończy. Nie ma zasadności. – August Witti

najnowsze z filozoficznie

Indolencja umysłowa

Indolencja umysłowa. To co piszę jest smutne i przykre, ale cierpimy na

Widzenie świata

Widzenie świata jest zależne od naszych myśli. Jeżeli szklanka jest do połowy
Mój mózg to kłamca

Mój mózg to kłamca

Mój mózg to kłamca. Nauczyliśmy się opiniować, konfabulować, oceniać. A na jakiej
Nie jesteś świadomy

Nie jesteś świadomy

Nie jesteś świadomy. Nie rozważamy zbyt wiele swoich zachowań i swego życia,
Pieprzenie we świat

Pieprzenie we świat

Pieprzenie we świat to objaw lekkości języka i myśli. Już wiesz, że
Translate »
idź do góry