Życie jest zwierciadłem myśli

Nasze życie jest zwierciadłem myśli

w świadomie/prawdziwie/zdrowotnie

Życie jest zwierciadłem myśli. Myśl to jedyny sposób, w jaki możemy zorganizować swój świat. Ludzie jednak zbyt często uważają, że ich problemy wynikają z warunków zewnętrznych. Próbują zmienić otaczający ich świat w nadziei, że wszystko się poprawi. Jednak tak się nie dzieje, gdyż ich myśli są rozregulowane i chaotyczne. Warunki zewnętrzne odzwierciedlają warunki wewnętrzne.

Życie jest zwierciadłem myśliŻycie jest zwierciadłem myśli:

Jeśli dostrzegasz w życiu zło, niezadowalające jest ono dla ciebie, widzisz w nim ohydę, złych ludzi i problemy, podświadomie będziesz szukać dowodów na poparcie tego co myślisz. Ale jeśli tylko zmienisz zdanie, lub zawsze twierdziłeś, że życie jest wspaniałe i cudowne, to w rezultacie przyciągasz przyjemne doświadczenia, a życie jest takie jak mówisz i myślisz. Zatem korzystniej dla ciebie jest myśleć o życiu przyjemnie, bo ta przyjemność przekłada się na życie właśnie.

Dzieje się tak, ponieważ dominujące przekonania tworzą rzeczywistość. Nieustannie kształtujemy otaczający świat w wyniku świadomych i nieświadomych myśli, a nasza rzeczywistość odbija ten wewnętrzny świat. I nie był bym tego pewien, gdyby nie to, że właśnie tak jest, bo tego doświadczam. Mało tego, każdy z nas może mieć indywidualny świat i inaczej go widzieć. Zatem nie możemy rozpatrywać sprawiedliwości, bądź niesprawiedliwości życia, bo sami poniekąd za nie odpowiadamy. Istotne jest to zwłaszcza w dzisiejszych burzliwych czasach, gdy każdy poczuwa się do oceny, opinii i recenzji. A nie powinien.

Doświadczaj myśli:

Doświadczanie życia jest tak naprawdę doświadczeniem myśli, na dodatek naszych własnych myśli. Im więcej mamy w umyśle nie spójnych informacji, tym bardziej wszystko wydaje się być skomplikowane, trudne i nie takie jak chcemy /przeciwne/. I nie trzeba daleko sięgać, bo przecież znamy ludzi, którzy kiedyś np. byli chorzy i odzyskali zdrowie w wyniku własnych myśli i działań odzwierciedlających nową zdrową świadomość. Zwykliśmy to nazywać cudem, choć cudem żadnym nie jest.

To Albert Einstein powiedział “Nie możemy rozwiązywać naszych problemów na tym samym poziomie myślenia, który je stworzył” i warto się nad tym zastanowić. Zewsząd słyszymy nawoływania “Myśl pozytywnie!”, “Bądź uśmiechnięty!”, “Nie myśl za dużo!”. I są to dobre podpowiedzi. Wszelkie wybory są wynikiem uwarunkowanych przekonań kształtujących się w wieku dziecięcym. Ale czy to nasze przekonania, czy zapożyczone? Przekonania są nieświadome, gdyż powstały we wrażliwym okresie życia i nie mieliśmy wielkiego wyboru w tej sprawie. Wychowywano nas i tyle.

Wielu z nas myśli dogmatycznie i uważa, ba są przekonani, że ​​ich myśli są ustalone. A to nie tak. Takie myślenie nie dosyć, że błędne, to jeszcze nam szkodzi. Możemy zmienić swe myśli, możemy też przezwycięży ograniczające nas przekonania, w celu stworzenia nowych. Wszyscy i wszystko, co pojawia się w naszym życiu, jest odbiciem tego, co dzieje się w nas. Z każda nową myślą, tworzymy swą przyszłość. To cudowna i  potężna zdolność przezwyciężania nieprzychylnych okoliczności. Każdych okoliczności.

Życie jest zwierciadłem myśli – Podsumowanie:

Negatywne myśli rzucają światło na twój nieświadomy umysł. Jeśli łączysz się myślami z negatywnością, po prostu przyciągasz ją do swojej rzeczywistości. Nie zwykliśmy badać i studiować własnych myśli przez utożsamienie z nimi. Jeśli ich nie przeanalizujemy, staną się nawykowe, a to przyzwyczajenie prędzej czy później objawi się w naszej rzeczywistości. A w zasadzie wystarczy o czymś, co nam nie odpowiada myśleć i znika z naszego życia.

PS. Wybieraj mądrze swe myśli i bądź w pełni ich świadom. To zapewni ci szczęście, zdrowie i dobrostan. – August Witti