Życie w szczęściu

Życie w szczęściu

w świadomie/zdrowotnie

Życie w szczęściu. Piszę o tym bardzo już długo i zawsze powtarzam, że Dziennik Wareza jest moim dziennikiem osobistym i notuje w nim to, czego doświadczam i przeżywam. A ostatnio doświadczam całe mnóstwo szczęścia, przyjemności, miłości, spokoju i pokoju. O moim pojęciu szczęścia już pisałem. Jest ono ściśle związane z miejscem w którym żyję. Po kolei, rok za rokiem realizuję siebie i swoje marzenia. I o tym też piszę.

Życie w szczęściuŻycie w szczęściu

W życiu szczęście wcale nie jest oczywiste. Do niego trzeba dojrzeć i dojść drogą pasji. Dochodzi się samorealizacją, spełnieniem siebie i swoich marzeń. Dzięki temu dochodzimy do miłości, a dzięki niej do pokoju i szczęścia. Nic nam więcej nie potrzeba, oprócz realizacji siebie. Gdy słyszymy o samorealizacji, pojawia się nam obrazy odosobniony, zamknięty, wręcz gdzie kontemplujemy. Tak też można. Tak próbują robić duchowość i religie. Bóg nic nam nie umożliwia i nie daje. A ludzie którzy wierzą, że Bóg zajmie się ich jedzeniem, przetrwaniem, zdrowiem i biznesem, są co najmniej naiwni.

Natomiast z czymkolwiek chcesz sobie poradzić, im więcej o tym wiesz, znasz się, czytasz, tym lepiej sobie z tym radzisz. Radząc sobie coraz lepiej, stajesz się mistrzem w tym co robisz. Teraz ogłoś to światu i żyj. Zatem samorealizacja to sposób na poznanie naszego kawałka życia w znacznie lepszy sposób, niż robimy to obecnie. Gdy żyjesz przypadkowo i istniejesz tutaj jako przypadek, jesteś nieszczęśliwy. Odbierasz życie katastroficznie, z niepokojem i strachem.

Życie w szczęściu – Podsumowanie:

Samorealizacja to nie jakieś udziwnienie. To po prostu ułatwienie sobie życia. Jeśli nie zgłębisz wiedzy, jak żyć z łatwością? Gdy nie ma zaś łatwo w życiu, radość nie wchodzi w grę. Życie staje się przez to trudne i nieszczęśliwe. Zastanawiamy się „być albo nie być?”. A to już zwyczajne nie jest. Należy więc się otrząsnąć, znaleźć swoje pasje, swój sens życia i zdać sobie sprawę z ogromu tego, co oznacza być człowiekiem.

PS. Samorealizacja nie jest wyborem – jest koniecznością. – August Witti

________
#Szczescie